Ana Sayfa manset 4 Aralık 2018 48 Görüntüleme

Saruhan, İlçe Başkanlığından istifa etti

AK Parti’de, ilimizden, 1’i büyükşehir ve 6’sı ilçe belediyelerinde olmak üzere, 7 il-ilçe başkanı görevlerinden istifa ederek Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.
AK Parti Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Saruhan istifa ederek Belediye başkanlığına aday adayı oldu.
Saruhan, sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Genel Merkezimizin oluru ile, mensubu olmaktan her zaman şeref duyduğum ve gururla yürüttüğüm AK Parti Reyhanlı İlçe Başkanlığı görevimden, Genel Merkezimizin izniyle Belediye Başkan Aday Adayı olmak üzere istifa etmiş bulunmaktayım. Bu süre içerisinde Bizlerden destegini esirgemeyen Başta Milletvekilimize, Belediye Baskanımıza,Yönetim kurulu üyelerimize, Belediye Meclisi üyelerimize, Kadın Kolları Baskanımıza, Gençlik Kolları Baskanımıza,Tüm Teşkilatımıza ayrıca, Eşim, çocuklarım, ailem, siz değerli dostlarım ve çalışma arkadaşlarımın her birine bu güne kadar bana verdiğiniz sonsuz güven ve destekleriniz için teşekkür ediyor, Reyhanlı Belediye Başkan Aday adayı olarak aynı azim ve kararlılıkla yine birlikte çalışabilme duasıyla sizlere selam ve saygılarımı iletiyorum” dedi.
31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Belediye Başkanlığı aday adaylığı için İlçe başkanlığından istifa eden Mehmet Saruhan’ın yerine Tüzük gereği Siyasi ve hukuki işler Başkanı Mehmet Selim Arslan vekalet edecek ve İlçe Baskanlık görevini yürütecek.
AK Parti Genel Merkezi’nin bilgisi ve isteği doğrultusunda Parti başkanlıklarından istifaları ve Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuruları istenen isimler şunlar:
Hatay BŞB:
İbrahim Güler
İskenderun:
Bestami Bilgili
Antakya:
Ramazan Alpaslan
Dörtyol: Yasin Taşar
Belen: Abdullah Önder
Reyhanlı:
Mehmet Saruhan
Erzin: Mithat Bozdağ

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | iSmail DÖNER