Ana Sayfa manset 22 Mayıs 2020 0 Görüntüleme

ARABİSTAN’DAN 5 UÇAK KALDIRILACAK

CHP Hatay milletvekili Mehmet Güzelmansur, yurda dönmek isteyen vatandaşlarımıza müjdeyi verdi ve Suudi Arabistan’dan 5 uçağın Türkiye’ye kalkacağını duyurdu.
Milletvekili Güzelmansur’un konu ile ilgili açıklaması şöyle: “Suudi Arabistan’dan yurda dönmek için bekleyen kıymetli hemşerilerim…
TBMM Dışişleri Komisyonu ve TBMM Yurtdışı Türkler Akraba Topluluklar Alt Komisyonu’nun bir üyesi olarak, Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye uçuşların devam etmesi için Dışişleri yetkililerimizle ve Sn. Büyükelçilerimizle sürekli görüşme halindeyim. Bu görüşmeler sonucu; 22 Mayıs Cuma Günü; Riyad, Cidde ve Medine’den Türkiye’ye uçak kalkacağının bilgisini halkımıza sunarım. Riyad’tan 1 uçak, Cidde’den 3 uçak, Medine’den 1 uçak olmak üzere toplam 5 uçak kalkacaktır. Uçuş seferleri için biletler konsolosluktan değil, Türk Hava Yolları’ndan temin edilecektir. Mağduriyetlerin giderilmesi, herkesin ailelerine kavuşmaları için ilgili kurum ve yetkililerle görüşmeye devam ediyorum. Güzel günlerde kavuşmamıza, yeniden bir araya gelmemize az kaldı.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | iSmail DÖNER