Ana Sayfa manset 17 Eylül 2020 9 Görüntüleme

Doğuştan engelli Suriyeli Mustafa protez istiyor

Reyhanlı ilçesinde yaşayan 4 yaşındaki ve doğuştan engelli Suriyeli Mustafa kendisine uzanacak yardım eli ile protez istiyor.
Suriye’nin İdlib kenti kuzeyinde yaşayan ve 18 ay önce Türkiye’ye gelen 4 yaşındaki Suriyeli Mustafa El Nezzel doğuştan engelli olup kol ve bacakları bulunmuyor. Babası Munzir El Nezzel ile birlikte 18 ay önce Türkiye’ye gelen Mustafa şimdi kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SESLENDİ
Mustafa El Nezzel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Küçük Mustafa, “Erdoğan amca yürümem için bana yardım” diyerek yardım istedi. Babası Munzir El Nezzel ise, İdlib’ten geldiklerini ve 18 aydan bu yana Türkiye’de bulunduklarını söyleyerek, çocuğum 4 yaşında ve doğuştan engellidir. O da arkadaşları gibi yürümek istiyor. İmkanımız olmadığı için protez yaptıramıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Türkiye devletinden ve hayırseverlerden yardım ve destek bekliyoruz” diye konuştu.
Baba El Nezzel, kendisinin de iç çatışmalar sırasında ayağından ve karnından yaralandığını, bir bacağını olmadığını söyleyerek uzanacak yardım eli beklediklerini belirtti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | iSmail DÖNER