Ana Sayfa manset 8 Temmuz 2020 8 Görüntüleme

Horasan: İç ve dış güçlere karşı mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de vereceğiz

Doğru Yol Partisi (DYP) GİK Üyesi ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aygül Horasan, 8 Temmuz Türk Askerinin Reyhanlı’ya girişinin 82. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Horasan, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Hatay ve Reyhanlı’nın 20 yıl boyunca Fransız işgali altında kalmasının ardından, Dörtyol’da ilk kurşunun atılmasıyla kendini Anavatan’dan ayrı görmeyen Reyhanlı halkı, bağımsız mücadelesine sonuna kadar destek vererek özgürlüğüne kavuşmuştur.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ne, milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne ve demokrasimizi hedef alan iç ve dış güçlere karşı mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de vereceğiz.
Bu gün millet olarak İçinde bulunduğumuz bu sıkıntılı günleri de yine hep birlikte el ele atlatacağımıza olan İnancım sonsuzdur.
Türk askerini Albay Şükrü Kanatlı komutasında Reyhanlı’ya girişinin onur günü olan 8 Temmuz 1938 tarihi kutlu olsun,
Başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran’la anıyor, aziz hatıraları karşısında saygı ile eğiliyorum.”
‘ ‘Bugün ulaşmış olduğumuz sonuç, yüzyıllardan beri çekilen milli felaketlerden alınan derslerin ve bu aziz vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir. Bu sonucu Türk gençliğine emanet ediyorum.’ ‘
Mustafa Kemal Atatürk

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | iSmail DÖNER