Ana Sayfa manset 13 Ekim 2020 4 Görüntüleme

Milletvekili Kaşıkçı’dan yangınlarla ilgili provokatif paylaşımlara suç duyurusu

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay’ın Belen, İskenderun ve Arsuz ilçelerindeki yangınla ilgili sosyal medyada provokatif paylaşım yapan “Ateşin çocukları” denilen grup hakkında İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
İskenderun Adliyesi önünde açıklama yapan Lütfi Kaşıkçı, Sosyal medya terörünün yangın kadar Hatay halkının yüreğine acı verdiğini belirterek sosyal medyada estirilmek istenilenin terör olduğunun altını çizen Kaşıkçı, “Ateşin çocukları” denilen bir grubun yaptığı paylaşımların en az yangın kadar insanların canını yaktığını vurgu yaptı. İskenderun adliyesinde Suç duyurusunda bulunduklarını belirten Kaşıkçı, “Sosyal medyada alçakça, insanları kışkırtacak, daha fazla canını yakacak türden paylaşım yaparak başta Hataylılar olmak üzere Türkiye’nin her yerinde çok büyük bir infial yarattı bu sosyal medya hesapları. Bizler de avukatlarımızla sosyal medyada bu paylaşımı yapanların çalışmasını yaparak tek tek birer çıktısını aldık ve bugün de adliyeye gelerek savcılığımıza bu sitelerle ilgili Hatay’ı karalayan, Hatay’daki orman yangınını üstlendiğini ifade edip Hataylılarla dalga geçmeye çalışan tüm sitelerle ilgili suç duyurusunda bulunduk. Hatay halkına verilmek istenilen bu zararların hesabını soracağız”
SOSYAL MEDYA KANUNU BU YÜZDEN ÇOK ÖNEMLİ
Geçtiğimiz ay meclise getirilen sosyal medya düzenlemesi’nin tamda bu noktada önemli olduğunu belirten Kaşıkçı Hatay’da suç duyurusunda bulunduğumuz bu olayla ilgili yapılacak işlemler Türkiye’de sosyal medya suçları açısından önemli rol oynayacaktır. Buradan çıkacak kararlar ve işlemler ile bundan sonra hiç kimse sosyal medya hesabından ne çocuk istismarı ne sokak hayvanları ne orman yangınları ile ilgili aksi yönde bir paylaşım yapamayacaktır şeklinde konuştu.
Bu hesapların bulunup yargı önüne çıkarılmasını isteyen Kaşıkçı’ya, suç duyurusunda Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, partisinin ilçe başkanları ve üyeleri de eşlik etti.
Belen belediye başkanı İbrahim Gül ise yaptığı açıklamada Yangından daha fazla bu sosyal medya paylaşımları insanların hafızasında derin iz bıraktı bu yapılanlar kimsenin yanına kar kalmayacaktır Belenimizi yeniden yeşil hale getireceğiz dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Protokol ile halk bayramlaştı

Protokol ile halk bayramlaştı

Tema Tasarım | iSmail DÖNER