Ana Sayfa manset 13 Kasım 2020 7 Görüntüleme

KAŞIKÇI ÇİFÇİLERİN İSTEĞİNİ BAKAN PAKDEMİRLİ’YE BİZZAT İLETTİ

MHP Hatay Miletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay’lı zeytin üreti cilerin Afrin zeytinyağı ile ilgi li şikayetini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bizzat iletti.
Kaşıkçı: “Afrin’ den getirilen zeytinyağının serbest bölgeye gönderilme si yine Kumlu ilçemize bağlı Zeytindalı Gümrük kapısında bir laboratuvar kurularak gelen zeytinyağından numuneler alınması bizim bölgemizdeki çiftçilerin sizden ricasıdır” dedi.
ÇOK SAYIDA ŞİKAYET VAR
MHP Hatay Miletvekili Lütfi Kaşıkçı konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Afrin Merkezli Zeytinyağı üçüncü bir ülkeye Hatay Üzerinden ihracat edilmek üzere getiriliyor. Sayın Bakanım biz bu ticareti destekliyoruz ancak söyle bir problemle karşılaşmaktayız. Sizin de açıkladığınız gibi bu zeytinyağı iç piyasaya sürülmeyecekti. Hatay üzerinden getirilip üçüncü bir ülkeye gönderilecekti ancak aldığımız çok sayıda şikayet var, bu zeytinyağının iç piyasaya sürüldüğü ile ilgili.
SERBEST BÖLGE VE LABORATUVAR İSTEĞİ
Bu konuda özellikle zeytin üreticisi vatandaşlarımızın çok fazla şikayeti ile karşı karşıya kalıyoruz. Tam bu noktada Afrin’den getirilen zeytinyağının serbest bölge ye gönderilmesi yine Kumlu ilçemize bağlı Zeytindalı Gümrük kapısında bir laboratuvar kurularak gelen zeytinyağından numuneler alın ması bizim bölgemizdeki çiftçilerin sizden ricasıdır.”dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | iSmail DÖNER