KAŞIKÇI ÇİFÇİLERİN İSTEĞİNİ BAKAN PAKDEMİRLİ’YE BİZZAT İLETTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 06:23

KAŞIKÇI ÇİFÇİLERİN İSTEĞİNİ BAKAN PAKDEMİRLİ’YE BİZZAT İLETTİ

KAŞIKÇI ÇİFÇİLERİN İSTEĞİNİ  BAKAN PAKDEMİRLİ’YE BİZZAT İLETTİ
Son Güncelleme :

13 Kasım 2020 - 11:30

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

MHP Hatay Miletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay’lı zeytin üreti cilerin Afrin zeytinyağı ile ilgi li şikayetini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bizzat iletti.
Kaşıkçı: “Afrin’ den getirilen zeytinyağının serbest bölgeye gönderilme si yine Kumlu ilçemize bağlı Zeytindalı Gümrük kapısında bir laboratuvar kurularak gelen zeytinyağından numuneler alınması bizim bölgemizdeki çiftçilerin sizden ricasıdır” dedi.
ÇOK SAYIDA ŞİKAYET VAR
MHP Hatay Miletvekili Lütfi Kaşıkçı konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Afrin Merkezli Zeytinyağı üçüncü bir ülkeye Hatay Üzerinden ihracat edilmek üzere getiriliyor. Sayın Bakanım biz bu ticareti destekliyoruz ancak söyle bir problemle karşılaşmaktayız. Sizin de açıkladığınız gibi bu zeytinyağı iç piyasaya sürülmeyecekti. Hatay üzerinden getirilip üçüncü bir ülkeye gönderilecekti ancak aldığımız çok sayıda şikayet var, bu zeytinyağının iç piyasaya sürüldüğü ile ilgili.
SERBEST BÖLGE VE LABORATUVAR İSTEĞİ
Bu konuda özellikle zeytin üreticisi vatandaşlarımızın çok fazla şikayeti ile karşı karşıya kalıyoruz. Tam bu noktada Afrin’den getirilen zeytinyağının serbest bölge ye gönderilmesi yine Kumlu ilçemize bağlı Zeytindalı Gümrük kapısında bir laboratuvar kurularak gelen zeytinyağından numuneler alın ması bizim bölgemizdeki çiftçilerin sizden ricasıdır.”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.