10 yaşındaki lösemi hastası Ahmet Ezer’e ilik nakli için bağış kampanyası « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Temmuz 2021 - 06:46

10 yaşındaki lösemi hastası Ahmet Ezer’e ilik nakli için bağış kampanyası

10 yaşındaki lösemi hastası Ahmet Ezer’e ilik nakli için bağış kampanyası
Son Güncelleme :

06 Ekim 2020 - 9:28

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde, 10 yaşındaki lösemi hastası Ahmet Ezer’e Türk Kızılay’ı Reyhanlı Şube Başkanlığı’nca, ilik nakli için kan bağışı kampanyası başlatıldı.
Halen Adana Acıbadem Hastanesi’nde tedavi görmekte olan 10 yaşındaki Ahmet Ezer’e ilik nakli yapılabilmesi için ailesi tarafından Türk Kızılay’ı Reyhanlı Şubesi’nin de desteği ile kan bağışı kampanyası başlatıldı. Belediye binası önündeki alanda başlayan kan bağışı kampanyası ile ilgili olarak Ahmet Ezer’in kuzeni Mustafa Devecioğlu, Türk Kızılay’ı ile birlikte kök hücre örneği topladıklarını söyleyerek, “Kuzenim Ahmet Ezer 10 yaşında, halen Adana Acıbadem Hastanesi’nde 2 yıldan bu yana lösemi tedavisi görüyor. Bu güne kadar uygun iliği bulamadık. Bugün ise Türk Kızılay’ı işbirliği ile kampanya başlatma gereği duyduk. Zor bir hastalık, çok yardımlaşma gerektiriyor. Sadece Ahmet için değil bu hastalıkla boğuşan herkese faydalı olması açısından tüm vatandaşları kan vermeye davet ediyorum. Bir tüp kan, bir umut demektir. Bu sürecin içerisinde olan, yakından izleyenler daha iyi bilir, umarın gerekli olan iliği buluruz. Kan verelim duyarlı olalım” dedi.
Türk Kızılay Reyhanlı Şube Başkanı Ahmet Horoz ise, “Bugünkü kan bağışı kampanyası olarak Ahmet Ezer’e donör olabilecek, tüm vatandaşları duyarlı olmaya çağıyoruz”diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.