11 MAYIS REYHANLI ŞEHİTLER DERNEĞİ’NDEN “BARIŞ PINARI” HAREKATI’NA DESTEK « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 15:57

11 MAYIS REYHANLI ŞEHİTLER DERNEĞİ’NDEN “BARIŞ PINARI” HAREKATI’NA DESTEK

11 MAYIS REYHANLI ŞEHİTLER DERNEĞİ’NDEN  “BARIŞ PINARI” HAREKATI’NA DESTEK
Son Güncelleme :

11 Ekim 2019 - 10:13

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna, Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin açıklamalarda bulundu.
“Devletin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu destekliyoruz”
Türkiye’nin, bulunduğu coğrafyanın toprak bütünlüğünü ve sınır güvenliğini ön planda tutarak, bölgesinde bir barış üssü olma hedefiyle hareket ettiğini ifade eden Tuna, “Bugün, bölgenin dışında yer alan ülkelerin, bölgenin kaderi üzerinde etkili olma hevesleri neticesinde masum insanların zarar gördüğü bir savaş ve kaos ortamına tanıklık ediyoruz. Bölge, barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken, bölgede sağduyunun temsilcisi olan Türkiye’nin, bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Bölgenin, bir an önce huzur ve güven ortamına kavuşması gerekmektedir” dedi.
11 Mayıs Şehitler Derneği olarak, devletin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediklerinin altını çizen Tuna, “TSK Vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına, 82 milyon vatandaşımızın huzur, güvenliğine yönelik tehdit, tehlike oluşturan tüm terör örgütlerine karşı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle ve “Ölürsem şehit kalırsam gazi” anlayışıyla mücadeleye hazırdır. Barış Pınarı Harekatı’nda Türk ordusuna başarılar dileriz”diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.