14 Mart Tıp Bayramı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 07:02

14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
Son Güncelleme :

15 Mart 2014 - 19:09

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

tip-bayrami

 

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, “önce insan” anlayışının benimsendiği günümüzde sağlıklı bir hayatın, insanların vazgeçemeyeceği en temel hak olduğunu belirtti.

Vali Lekesiz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, ülkemizde çağdaş anlamda ilk tıp okulunun açıldığı tarih olan 14 Mart gününün, 1919 yılından bu yana Tıp Bayramı olarak kutlandığını belirtti.

Etkin ve kaliteli bir sağlık sisteminin, nitelikli, modern bir toplumun en önemli şartı olduğunu vurgulayan Lekesiz, doktorların, fedakarlıkları ve meslek aşkları sayesinde insanların hayat kalitesini yükseltmede en kutsal ve zor bir görevi icra ettiğini bildirdi.

Lekesiz, insan sağlığının korunması ve mevcut sağlık sorunlarının giderilmesinin tüm insanlığın ve tüm toplumların ortak hedefi olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu anlamda bireylerin, sağlıklı bir hayat sürebilmeleri, her türlü hastalıktan korunmaları ve ihtiyaç duyulduğunda sağlık hizmetlerine kolayca ulaşarak gerekli tedavilerinin yapılması, gelişmişliğin en önemli göstergelerinden biri kabul edilmektedir. Bu çerçevede ilimiz genelinde yapılan sağlık yatırımları ile dünya standartlarında modern sağlık kuruluşları ve çağın gereklerine göre yetişmiş sağlık çalışanları ile her türlü şart altında vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmetleri vermenin gayreti içerisindeyiz. İlimiz genelinde herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmeti felsefesi ve yüksek bir özveri ile ilimiz genelinde hizmet veren başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın ve ailelerinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutlar, sağlık ve esenlik dolu günler dilerim.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.