15 TEMMUZ DEMOKRASİ DESTANI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 08:55

15 TEMMUZ DEMOKRASİ DESTANI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ DESTANI
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 9:20

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

11 Mayıs Şehitler Derneği başkanı Ahmet Tuna,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.
Tuna, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Her milletin bir karakteri vardır. Bizim milletimizin karakteri, gerçekten erdemlerle donatılmıştır. Bu erdemlerden biri de, yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir. Türk milletinin bu yüksek karakterini yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görmüşüzdür. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016’da millet olmanın asaletini, birlikteliğini ve gücünü gösterdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizdir.
Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti‘nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken fetö terör örgütünün bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.
Herkes gördü ki, Türk milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile teslim etmez. Ve yine gördüler ki, aziz Türk milleti demokrasiye göz dikenlerin asla hâkimiyetine girmeyecektir. Fetö Terör örgütü ve aramızda ayrılıklar yaratmak isteyen tüm güçler gördüler ki, Türk milleti gerçekten büyük ve asil bir millettir.
Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Demokrasi şehitlerimiz, tarihin şerefli sayfalarına adını yazdırarak ölümsüzleştiler. İnşallah bu millet böyle bir tehlikeyi bir daha yaşamaz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın demokrasi!”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.