15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ! - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 01:39

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ!

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ!
Son Güncelleme :

17 Temmuz 2023 - 10:19

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri programı; saat 11.00’da Bayır Mahallesinde bulunan Şehitliği ve saat 11.30’da Asri Mezarlığındaki Şehitliği ziyaretle başladı.
Bayır Mezarlığındaki Şehitlikte Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu ve her iki şehitlikte de Müftülüğün koordinesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve aziz ruhlarına Fatiha okundu, dualar edildi.
Kaymakam Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ve beraberindekiler ülkemizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna görevleri başında can veren şehitlerimizin kabirlerini dolaşarak karanfil bıraktı ve şehit yakınlarına sabırlar diledi.
Saat 12.00’da İlçe Müftülüğü koordinesinde Tevhid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu ve Hatim Duası yapıldı.
Saat 22.00’da Belediye Binası içerisinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf ve resim sergisinin gezilmesiyle devam eden program, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Sinevizyon Sunumuyla devam etti.
Saat 22.15’de Belediye Hizmet Binası önünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunarak demokrasi nöbetine başlanıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünün hazırlamış olduğu proğramda günün anlamına uygun şiir ve müzik dinletisi sunuldu. Kur’an-ı Kerim tilaveti, kaside ve ilahiler okundu. Şehitler için dua yapıldı.
Nöbet esnasında tüm katılımcılara Belediye Başkanlığınca çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Saat 00.13’te tüm camilerimizde Sela okunmasıyla sona erdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.