2017 HATAY’IN ALTIN YILI OLDU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 22:46

2017 HATAY’IN ALTIN YILI OLDU

2017 HATAY’IN  ALTIN YILI OLDU
Son Güncelleme :

02 Ocak 2018 - 8:43

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Hatay’da gerçekleştirdiği sayısız hizmetle başarı dolu bir yılı, 2017 yılını, daha geride bırakmanın kıvancını yaşıyor.
Altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra kentin vizyonuna değer katacak organizasyonları Hataylılar ile buluşturan HBB, bu başarısını yeni yılda da sürdürmeye hazırlanıyor.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde çalışan Büyükşehir ekipleri, şehrin 15 ilçesinde sürdürdüğü içme suyu hatlarından kanalizasyona, arıtma tesislerinden yağmur suyu şebekelerine kadar tüm altyapı çalışmalarıyla kentin modernizasyonuna ve medeniyet seviyesine eşik atlattı.
YENİ YOLLARLA KÖPRÜLERLE UZAKLAR YAKIN OLDU
Yol çalışmalarında da bölgenin fiziki şartlarına uygun olarak kaliteli ve uzun ömürlü malzemeleri kullanarak yeni yollar açarak, köprüler kurarak uzağı yakın eden Hatay Büyükşehir Belediyesi, geleceğin Hatay’ını inşa etme yolunda çok büyük adımlar attı.
EXPO KENTE DİNAMİZM KATACAK
2017 yılı hiç şüphesiz Hatay halkı için heyecan dolu bir yıl oldu. Dünyanın sayılı organizasyonları arasında yerini alan ve gerçekleştiği şehre kalıcı değerler katan EXPO’nun 2021 yılında Hatay’ın ev sahipliği yapacak olması vatandaşlarda büyük sevinç yaşattı. Başkan Savaş’ın yoğun çabaları ve istekli tutumu sayesinde kente kazandırılan EXPO ile hem Hatay’ın güzellikleri dünya ile buluşacak hem de bozulan kent ekonomisi yeniden ayağa kalkmak için moral depolayacak.
HATAY MUTFAĞI ARTIK TESCİLLİ
Hatay’ın 2017 yılındaki başarısı sadece EXPO ile sınırlı kalmadı. EXPO’nun kazanılmasından sonra bir büyük başarı haberi de Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünden (UNESCO) geldi. UNESCO, dillere destan Hatay mutfağını gastronomi alanında ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na layık gördü. 600 çeşit yemeğiyle damak çatlatan Hatay mutfağının bu başarısının altında şüphesiz Başkan Savaş’ın büyük emeği var.
SPORDAKİ BAŞARILARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR
Kente renk ve kalite katan bir diğer önemli gelişme de spor alnında gerçekleşti. Kentin gözbebeği konumundaki Hatay Büyükşehir Belediyespor, özellikle kadın basketbolunda hem ülkede hem de Avrupa’da söz sahibi olan bir takım konumuna geldi. Bu sezon kadrosuna önemli isimleri dâhil ederek gücüne güç katan Hatay’ın melekleri, ligde rakiplerinin korkulu rüyası haline geldi. Eurocup’ta oynadığı tüm maçları kazanarak yoluna kayıpsız devam eden ve büyük başarıya imza atan Hataylı basketbolcular, bu kupayı kente getirerek başarı dolu bir sezonu zaferle taçlandırmak istiyor.
HATAYSPOR GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR
Yeni yapılanma içerisine girerek hedeflerini büyüten şehrin bir diğer takımı da Hatayspor oldu. Lige iddialı bir giriş yaparak rakiplerine gözdağı veren bordo-beyazlılarda tek hedef şampiyonluk. Altyapısı, tesisleri, bütçesi ve taraftarı ile olan bağları ile adeta yeniden doğan ve kuruluş amacından uzaklaşmadan hedeflerine adım adım yürüyen Hatay temsilcisi, Başkan Savaş’ın öncülüğünde başarılı yönetimi, cefakâr taraftarı ve zafere inanan futbolcularıyla geleceğe umutla bakıyor.
HATAY 2018’E UMUTLA BAKIYOR
2018 yılı Hatay Büyükşehir Belediyesi için yine dolu dolu geçeceğe benziyor. Çalışma azmi, Hatay’ı geleceğe taşıma arzusu ve hırsıyla kente pozitif değerler katan Lütfü Savaş’ın bu yoldaki en büyük destekçisi hiç şüphe yok ki yine Hatay halkı olacak.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.