2020 HATAY İÇİN HİZMET DOLU YIL OLDU - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 04:18

2020 HATAY İÇİN HİZMET DOLU YIL OLDU

2020 HATAY İÇİN HİZMET DOLU YIL OLDU
Son Güncelleme :

05 Ocak 2021 - 10:19

Bu Haber 57 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada tüm dünya için zorluklara geçen 2020 yılında birçok hizmet ve projenin kentte hayata geçirildiği bildirildi. Verilen bilgilere göre, HBB ekipleri, tüm dünyayı etkileyen koronavirüspandemisine karşı aldığı önlem ve uyguladığı dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarıyla vatandaşların sağlığını hep ön planda tuttu.
100 BİNDEN FAZLA NOKTA DEZENFEKTE EDİLDİ
Resmi kurum ve kuruluşları, toplu taşıma araçlarını, ibadethaneleri, konutları ve kamusal alanları periyodik olarak dezenfekte eden Büyükşehir ekipleri, çalışmalarını pandeminin ilk gününden yıl sonuna kadar 100 binden fazla alanda sürdürdü.
17 BİN 77 AİLEYE NAKDİ 36 BİN AİLEYE AYNİ YARDIM YAPILDI
Bu süreçte işsiz kalan ve maddi zorluk çeken vatandaşlara ulaşan Hatay Büyükşehir Belediyesi 17 bin 77 aileye nakdi, 36 bin aileye ayni yardım yaptı. Belediyeye ait 628 adet iş yerinin kirasını da erteleyen HBB, sağlık hizmetlerinin vatandaşlara daha hızlı ulaşması için de filyasyon ekiplerine 38 aracını tahsis etti. Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri pandemi süresince sokağa çıkma kısıtlaması olan yaş gruplarını hiçbir zaman unutmadı. HBB ekipleri, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı gençlerin evde keyifli vakit geçirmesi için onlara saksı, fide ve toprak hediye etti. Bu yaş grubundaki vatandaşların evde kalırken sıkılmamaları ve verimli zaman geçirmeleri için binlerce sebze kitini vatandaşlara ulaştıran Hatay Büyükşehir Belediyesi, Dijital Kütüphane ile de binlerce kitabı kitapseverlerle buluşturdu.
EXPO DÖNEL KAVŞAĞI 70 GÜNDE TAMAMLANDI-KIRSAL KALKINMA SÜRECEK
Antakya’daki Expo alanına giden yolda yapımına başladığı dönel kavşağı 70 gün gibi kısa sürede tamamlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, yol çalışmalarına 2021 yılında da aralıksız devam edeceğini her fırsatta dile getirdi. HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın vatandaşların tarım, ticaret ve turizmden elde ettiği geliri artsın diye hayata geçirdiği projeler de yine 2020 yılında meyvesini vermeye başladı. Kırsal kalkınma projeleriyle üreticiye ata tohumu buğday ve çilek fidesi gibi mahsulleri hibe eden HBB, üreticinin ve çiftçinin yanında olduğunu her fırsatta göstermiş oldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.