30 AĞUSTOS RUHUYLA ZAFERİN GURURUYLA « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Ekim 2021 - 18:46

30 AĞUSTOS RUHUYLA ZAFERİN GURURUYLA

30 AĞUSTOS RUHUYLA  ZAFERİN GURURUYLA
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2019 - 12:10

Bu Haber 21 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Yayımladığı mesajında 30 Ağustos’un zaferle sonuçlanan kahramanlık destanı olduğunu ifade eden Başkan Savaş, Türk milletinin tek vücut olduğunda başaramayacağı hiç şeyin olmadığını ifade etti.
“MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZE SARILMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Mesajının devamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının zor şartlarda elde ettiği zaferin değerine her zaman sahip çıkacaklarını da belirten Lütfü Savaş, “Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktalarından biri olarak tarihe geçen ve Türk milletinin yeniden doğuşunun ifadesi olan 30 Ağustos zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin taçlandırıldığı tarihtir. Yıllardır sevgi, barış ve kardeşlik ruhuyla, tüm renkleriyle bir arada yaşayan, millet olmayı devlet olmaya tercih eden biz Hataylılar, 30 Ağustos ruhuyla gurur duymaya ve yaşamaya devam edeceğiz. Bizler bin bir zorluk ve cefayla kurulan cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak onları yücelteceğiz. Ay yıldızlı bayrağımıza, cumhuriyetimizin kazanımlarına, vatanımıza, milli ve manevi değerlerimize sarılmaya devam edeceğiz. Her yıl artan mutluluk ve gururla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümünü kutlu olsun. Ebedi kahramanlık destanını yazarak bize cennet vatanımızda hür yaşamayı armağan eden bu eşsiz zaferin mimarı ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşları ile vatanın bütünlüğü ve şanlı bayrağımızın ilelebet dalgalanması için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.