300 DÖNÜMLÜK BOTANİK BAHÇE HAZIRLANIYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 05:45

300 DÖNÜMLÜK BOTANİK BAHÇE HAZIRLANIYOR

300 DÖNÜMLÜK BOTANİK BAHÇE HAZIRLANIYOR
Son Güncelleme :

29 Kasım 2019 - 12:59

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

2021 yılında Hatay’da gerçekleşecek olan EXPO için çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bu fuar için 300 dönümlük botanik bahçe hazırladıklarını açıkladı.
Savaş, EXPO’nun Hatay’ı dünyaya tanıtmak için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi. ‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla gerçekleşecek olan EXPO’da 800’ü tıbbi aromatik, 300’ü endemik olmak üzere 3 bin 500 bitki çeşidinin sergileneceğini duyuran Savaş, “İlimize kalıcı bir eser bırakma gayesiyle inşa edeceğimiz bu alan içerisinde gastronomi köyü, botanik bahçesi, yöresel ürün tanıtım ve pazarlama stantlarımız, tıbbi ve aromatik bitki bahçelerimiz ve fidanlıklarımız yer alacak. Aynı zamanda organizasyonun gerçekleşeceği alanda dikey tarım uygulaması yapılacak olup bu tarım alanlarının elektriği rüzgar ve ısı gibi sürdürülebilir enerji kaynakları ile temin edilecek” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.