4,8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Mayıs 2024 - 12:14

4,8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

4,8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi
Son Güncelleme :

09 Kasım 2023 - 16:04

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Depremin herhangi bir olumsuz duruma yol açmadığı belirtilerek, gelişmelerin takip edildiği açıklandı.
Kırıkhan ilçesinde sabaha karşı Richter ölçeğine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre illerden de hissedilen deprem nedeniyle vatandaşlar sokaklara çıktı. Depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) merkez üssünü Hatay’ın Kırıkhan ilçesi olarak saptadığı deprem, saat 05.32’de oldu. Yerin 8.28 kilometre derinliğinde kaydedilen deprem, kent merkezinde ve çevre illerden de hissedildi. Depremle birlikte sokaklara çıkan vatandaşlar, dışarıda bekledi.
AFAD: AN İTİBARIYLA OLUMSUZ BİR DURUM BULUNMAMAKTADIR
AFAD’dan yapılan açıklamada ise “Hatay ilimizin Kırıkhan ilçesinde saat 05.32’de meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” denildi.
Hatay Valiliği de depremde olumsuz bir durumun yaşanmadığını açıkladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.