5 YILDA HATAY’A 2050 KM İÇME SUYU HATTI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 06:40

5 YILDA HATAY’A 2050 KM İÇME SUYU HATTI

5 YILDA HATAY’A 2050 KM İÇME SUYU HATTI
Son Güncelleme :

17 Eylül 2019 - 11:22

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vatandaşlara temiz, sağlıklı ve güçlü bir içme suyu iletme adına Hatay’a 5 yılda 2050 km yeni içme suyu hattı çalışması gerçekleştirdi.
“Her Şeyden Önce Sağlık” ilkesiyle içme suyu çalışmalarını kent genelinde sürdüren Genel Müdürlük, gerçekleştirilen içme suyu hattı sayesinde paslı, kireçli ve içi toprak dolu borular yerine temiz boruların yerleştirildiğini belirtti.
Sağlık açısından tehlike arz edecek durumların ortadan kaldırıldığını vurgulayan İdare, vatandaşların sağlıklı bir içme suyundan faydalanmasını sağlamanın yanında kayıp kaçak oranını minimuma çekme adına çalışmaların devam ettiğini hatırlattı.
Kent genelinde oluşan içme suyu arızalarına da müdahalelerin ivedi şekilde yapıldığına dikkat çeken HATSU, 5 yıllık süreç içerisinde 205 bin 606 adet içme suyu arızasına müdahale ettiklerinin altını çizdi.
HATSU, yıllardır kullanılan paslı borular ve tespit edilerek iptal edilen borular ile döşenen dayanıklı ve sağlıklı boruların fotoğrafları haberle birlikte servis edildiğini aktardı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.