63 yıldır ayakkabı tamir ediyor - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 08:28

63 yıldır ayakkabı tamir ediyor

63 yıldır ayakkabı tamir ediyor
Son Güncelleme :

03 Ekim 2018 - 9:18

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde küçük yaşlarda öğrendiği ayakkabı tamirciliğini 63 yıldır sürdüren 78 yaşındaki Danyal Bozkurt, işinden memnun olduğunu söyledi.
Danyal Bozkurt, Reyhanlı’da, henüz 15 yaşında iken babası Kamil Bozkurt’un yanında ayakkabı tamirciliğine başladı. Babasından öğrendiği mesleğini ise 63 yıldır sürdüren Bozkurt, 10 metrekarelik işyerinde, ilerleyen yaşına rağmen bıkmadan usanmadan ayakkabıların yanı sıra vatandaşların getirdiği okul çantası ve benzeri ürünleri de tamir etmeye başladı. Danyal Bozkurt, işinden memnun olduğunu belirterek, “Yıllardır çalışıyorum. Babamın mesleği olan ayakkabı tamirciliğini sağlığım elverdiği sürece devam ettireceğim” dedi.
Vatandaşların getirdiği eski ayakkabı ve çantaları özenle diken ve yenileyen Bozkurt, kimseye muhtaç olmadan çalıştığını ve işini ilk günkü gibi severek yaptığını söyleyerek, amacının vatandaşlara hizmet etmek olduğunu belirtti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.