Abdurrahman Bebek Tedavi Altına Alındı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Haziran 2024 - 22:04

Abdurrahman Bebek Tedavi Altına Alındı

Abdurrahman Bebek  Tedavi Altına Alındı
Son Güncelleme :

25 Ağustos 2022 - 19:41

Bu Haber 52 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde yaşayan Suriyeli İsmail ailesinin 14 aylık olan vücudunda doğuştan leke ve kitleler bulunan çocuğu Abdurrahman İsmail’in tedavisi için Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat yardım eli uzattı.
İç savaş nedeniyle 2013 yılında geldikleri Türkiye’de Hatay’ın Reyhanlı ilçesine yerleşen İsmail ailesinin 4 çocuğunun en küçüğü olan Abdurrahman İsmail ilçede dünyaya geldi. Ancak, yüzünde, vücudunda siyah leke, sırtında ise kitleler bulunan Abdurrahman bebeğin vücudundaki lekeler kaybolmadı. Anne Fatma(30) ile baba Hedi(33) maddi imkansızlıklar nedeniyle bebeğin tedavisini yaptıramadıklarını söyledi.
ETKİNLİKTE YARDIM İSTEDİ
Yaşadıkları mahallede parkta düzenlenen bir etkinliğe yanında diğer üç çocuğunu da alarak katılan anne Fatma İsmail, etkinlik sırasında Abdurrahman bebeğin durumunu anlattığı kişilerden yardım istedi. Daha sonra da Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’a ulaştırılan yardım talebi karşılık buldu. Konuyla ilgilenen Dr. Hambolat, Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürü Hakan Yavuz koordinesinde Abdurrahman bebeğin tetkik ve tedavisinin yapılması harekete geçildi.
ANNESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Çocuğunun rahatsızlığını gözyaşlarına boğularak anlatan annesi Fatma, 2013 yılında Reyhanlı’ya geldiklerini 4 çocuk annesi olduğunu söyledi.
Anne Fatma, “Abdurrahman Reyhanlı’da doğdu. Doğuştan vücudunda siyah lekeler ve kitleler vardı. Ne olduğunu anlayamadık. Maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavisini yaptıramadık. Oğlum sürekli kaşınıyor. Rahat uyuyamıyor. Acı çektiğini hissediyorum. Bir an önce tedavi edilmesini ve sağlıklı olmasını istiyorum. Maddi imkansızlık nedeniyle elimizden bir şey gelmiyor. Etkinlikte yardım istedim. Sağlık Müdürlüğü çocuğumla yakından ilgilendi, inşallah tedavi olurda sağlıklı hale gelir” dedi.
MKÜ’YE SEVK EDİLDİ
Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Yavuz, bir etkinlikte ulaşılan İl sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ın talimatı doğrultusunda, doğuştan vücudundaki lekelerle ilgili olarak bebeğin MKÜ Araştırma ve uygulama Hastanesine sevk edildiğini söyleyerek, “İlçemizde yaşayan Abdurrahman bebek, vücudunda lekelerle dünyaya gelmiş. Ailenin ekonomik ve sosyal durumundan dolayı tedavi ile ilgili süreç oluşturamamış. Daha sonra İl Sağlık Müdürlüğümüze konu intikal ettirilmiş. İl sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Hambolat’tan aldığımız talimat doğrultusunda bebeği alarak ilk etapta Sağlık bakanlığı Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi cildiye polikliniğinden alınan randevu ile götürdük. Burada aldığı tanı üzerine ileri tetkik ve tedavisinin yapılması için MKÜ’ye sevki yapıldı. Çocuk ekiplerimiz tarafından MKÜ’ye götürüldü. Gerekli tanı ve tedavi üzerinden çalışmaları devam etmekte olup İl Sağlık Müdürlüğü olarak konunun takipçisiyiz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.