ACİL AMBULANS FİLOSU GENİŞLİYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 07:20

ACİL AMBULANS FİLOSU GENİŞLİYOR

ACİL AMBULANS FİLOSU GENİŞLİYOR
Son Güncelleme :

31 Ocak 2020 - 9:18

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2020 Model 4 Adet Ambulans, Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne envanterine tahsis edildi.
Hatay’da kullanılmak üzere tahsis edilen 4 adet ambulansın teslim töreni; Hatay İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlendi.
Törene; İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin Güler, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Sağlık Hizmetleri-İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Dr.Mehmet Bardakçı, Destek Hizmetleri Başkanı Mustafa Alagöz, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Oğuz Ekinci, Halk sağlığı hizmetleri başkan yardımcısı Dr.Ebru Akçora ile birlikte sağlık yöneticileri ve çalışanları katıldı.
Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat törende yaptığı konuşmada; Devletin sağlık sistemine yatırımlarının gün geçtikçe artarak devam ettiğini belirterek, “Gelişen yeni Türkiye yolunda Sağlık Sistemine yapmış olduğu yatırımlar gün geçtikçe artarak devam etmektedir. Şüphesiz bu yatırımlar arasında, Acil Sağlık Sistemi içerisinde bulunan 112 Acil Sağlık ve UMKE sağlık hizmetleri de bulunmaktadır.
Bu yatırımlarla birlikte, vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmetlerinin sunumuyla birlikte sağlık hizmetlerinde memnuniyetinin artığını görüyoruz.
Tahsisi yapılan 4 adet ambulans; İl Ambulans Servisi Başhekimliği ‘ne bağlı Defne, İskenderun, Reyhanlı ve Payas İlçelerinde bulunan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonların da görevli personellerimize teslim edildi.
İl genelinde Özel Sektöre ve Kamuya ait tüm ambulansların sevk ve koordinasyonu sağlayan Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı bünyesine, tahsisi yapılan 4 ambulans ile birlikte toplamda ambulans sayısı 88’ e yükseldi.
Hem bu ambulansların ilimize tahsis edilmesinde hem de bugüne kadar ilimize sağlık alanında yapılan yatırımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ambulansların ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.