“Ağır Hasta Yükü Yüksek” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

8 Nisan 2021 - 21:59

“Ağır Hasta Yükü Yüksek”

“Ağır Hasta Yükü Yüksek”
Son Güncelleme :

25 Aralık 2020 - 15:27

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir, Trabzon, Samsun ve Hatay Valileri, İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanları ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda bu illerdeki corona virüsü salgınındaki güncel durumu görüştü.
Görüşmenin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Baka Koca: “Bu illerimizde günlük yeni vaka sayılarında düşüş başladı. Ancak hastane ve yoğun bakım servislerimizin yükü hala yüksek seyrediyor.” diye belirtti.
DÜŞÜŞ VAR AMA GEVŞEME YOK
Bakan Koca, Hatay’da vaka sayısında %40 düşüş gerçekleştiğini belirtti ve yatak doluluğunun yüzde 85, yoğun bakım doluluğunun yüzde 77 olduğunu ifade etti.
Bakan Koca görüşmenin ardından Hatay, İzmir, Trabzon ve Samsun’daki salgının seyrine dair detayları paylaştığı açıklamasında: “İzmir’de günlük vaka sayısında son bir hafta içinde %30 azaldı. Yatak doluluk oranı %57, yoğun bakım doluluk oranı %77. Trabzon’da vaka sayıları %25 düştü, yatak doluluğu %52, yoğun bakım doluluğu %72. İzmir ve Trabzon’da tedbirleri sürdürmeliyiz. Samsun’da vaka sayısında %35 düşüş oldu. Yatak doluluğu %62, yoğun bakım doluluğu %80. Hatay’da vaka sayısında %40 düşüş gerçekleşti. Yatak doluluğu %85, yoğun bakım doluluğu %77. Samsun ve Hatay’da ağır hasta yükü yüksek. Tedbirlere ısrarla uyalım.” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.