AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA MİNİKLERLE BULUŞTU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 17:00

AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA MİNİKLERLE BULUŞTU

AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA MİNİKLERLE BULUŞTU
Son Güncelleme :

21 Ekim 2016 - 8:54

Bu Haber 23 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın düşlerini güzelleştirmek, hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla mutfağında bin bir emekle hazırladığı okul öncesi yeni sezon etkinlikleri çerçevesinde ‘Ağustos Böceği ile Karınca’ adlı çocuk oyununu miniklerle buluşturmaya devam ediyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan ve kurulduğundan günden bu yana sahneye koyduğu üstün performansla 7’den 70’e herkesin gönlüne taht kuran HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçıları tarafından hazırlanan ‘Ağustos Böceği ile Karınca’ adlı okul öncesi tiyatro oyunu 20 Ekim Perşembe günü Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nun Anasınıfı ve Mehmet Fehmi Çankaya İlkokulu’nun Anasınıfı’nın minik tiyatro severleriyle buluştu.
KARINCANIN AĞUSTOS BÖCEĞİNE VERDİĞİ DERS SAHNEYE YANSITILDI
Ünlü Fransız yazar La Fontaine’in ‘Ağustos Böceği ile Karınca’ fablından yola çıkılarak kaleme alınan oyunda; çalışmadan, öğrenmeden yaşamanın yollarını arayan ağustos böceğine, yaz boyunca durmadan çalışan karıncanın verdiği ders Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçıları tarafından sahneye yansıtıldı.
OKUL ÖNCESİ OYUN HER PERŞEMBE ÇEKMECE OYUN SALONU’NDA
Ağaç Yaş İken Eğilir’ atasözünden yola çıkan HBB Şehir Tiyatrosu, Selim Kalıç’ın yazdığı yönetmenliğini HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçılarından Süheyla Koçak’ın üstlendiği okul öncesi oyunda çocuklara, hayatın sadece gezip, tozmak ve eğlenceden ibaret olmadığı, geleceğimizi düşünmek ve birikim yapmamız gerektiği aşılandı.
‘Ağustos Böceği ve Karınca’ adlı okul öncesi oyun her Perşembe HBB Şehir Tiyatrosu Çekmece Sahnesi Oyun Salonu’nda saat 10.00 ve 14.00’te miniklerle ücretsiz olarak buluşacak.
Adres: Çekmece Mh. Yeşilkent Cd. Karanfil Şahin Apt. No:157 Defne/HATAY
Tel: 0326 213 59 48 – 0532 376 11 78
img_8977img_9068

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.