Ahilik Haftası Kutlandı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Ocak 2022 - 05:08

Ahilik Haftası Kutlandı

Ahilik Haftası Kutlandı
Son Güncelleme :

30 Eylül 2021 - 19:09

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Kaymakamı Yasin Öztürk, 34. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen programa katıldı.
Ahilik teşkilatımız ecdadımızdan bizlere miras kalmış tarihi bir değerimiz olduğunu belirten Kaymakam Öztürk, “Ahilik Teşkilatı, asırlarca bu topraklarda Anadolu’da ticaretin ve dayanışmanın bel kemiği olmuştur. Ahilerimiz sayesinde Anadolu sosyal ve iktisadi bakımdan düzenli ve imarlı bir yer hâline gelmiştir. Ahilik anlayışımız ile esnaf ve sanatkârımız ilmi irfanla ticareti ve sanatı ahlakla birleştirmiş köklü bir mesleki dayanışma geleneğinin oluşmasını sağlamıştır. Bu güzel buluşmalara vesile olan Pirimiz Ahi Evran Veli başta olmak üzere ebediyete irtihal eden ahilerimizi, esnaf ve sanatkârlarımızı rahmetle yâd ederken, tüm Reyhanlılı esnaf ve zanaatkarımızın Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı’nı kutluyor, kardeşliklerimizin daim olmasını diliyorum” dedi.
Düzenlenen Programa; Kaymakam Yasin Öztürk’ün yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Arslan, Reyhanlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Ateş, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Tornacılar, Demirciler ve Makinistler Odası Süleyman Sırrı Ataş, STK Temsilcileri, Esnaflar katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.