AİLE İÇİ ŞİDDET KONULU KONFERANS VERİLDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 23:32

AİLE İÇİ ŞİDDET KONULU KONFERANS VERİLDİ

AİLE İÇİ ŞİDDET KONULU KONFERANS VERİLDİ
Son Güncelleme :

04 Mart 2016 - 12:50

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valiliği’nin ‘Biz Bir Aileyiz’ projesi kapsamında SODES tarafından finanse edilen kadına dair şiddetin önlenmesi konulu konferans verildi.
Reyhanlı Halk Eğitim Merkezi Cemil Meriç Konferans salonunda yapılan toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hatay İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Karasu okul ve daire müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Slayt gösterileri ile desteklenen ve ailenin korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi, aile içi iletişim ve erken yaş gebeliklerden korunma konularının anlatıldığı toplantıda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hatay İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, Biz Bir Aileyiz projesinin Hatay Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü ve projenin Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edildiğini, proje bütçesinin 110 bin TL olduğunu söyledi. Sosyal Hizmet Uzmanı Cemile Güvercin, İl sağlık Müdürlüğü kadın doğum uzmanı Dr. Mehmet Döner ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden Psikolog Feride Altay’ın konuşmalarından sonra toplantıda katılımcıların çeşitli soruları da cevaplandırıldı.
(Haber Merkezi)
DSC_0333DSC_0330

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.