AK PARTİ HATAY İL BAŞKANI MEHMET YELOĞLU: İNSANLIĞIN HER ZAMAN YANINDA OLAN TÜRK KIZILAYI’DIR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 15:52

AK PARTİ HATAY İL BAŞKANI MEHMET YELOĞLU: İNSANLIĞIN HER ZAMAN YANINDA OLAN TÜRK KIZILAYI’DIR

AK PARTİ HATAY İL BAŞKANI MEHMET YELOĞLU: İNSANLIĞIN HER ZAMAN YANINDA OLAN TÜRK KIZILAYI’DIR
Son Güncelleme :

01 Kasım 2019 - 8:49

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, ’29 Ekim-4 Kasım’ tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yeloğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türk Kızılay’ı; 1868 yılından günümüze kadar savaş ve doğal afetler karşısında insanlar arasında ayrım gözetmeksizin, dünyanın en ücra yerlerinde bile mazlumlara ve mağdurlara tüm zorlu koşullara rağmen karşılık beklemeden şefkat elini uzatan, acılarını hafifletmeye çalışan, yaralarını saran, özverili çalışmaları ve yürüttüğü bu anlamlı vazife ile halkımızın gönlünde taht kurmuştur. Türk Kızılay’ı ülkemizin yüz akı ve gurur vesilesi olan en köklü insani yardım kuruluşumuzdur. Dünyaya, Türkiye’nin insani yardıma ihtiyaç duyan hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmadığını göstermek adına çalışan Türk Kızılay’ı, iyi günde kötü günde her zaman insanlığın yanında oluyor, olmaya da devam ediyor.”
TÜRK MİLLETİNİN İNSAN ODAKLI MEDENİYET HALİNİN SOMUTLAŞMIŞ HALİDİR
Başkan Yeloğlu açıklamasının devamında; “Aziz Milletimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürünün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılay’ı, üstlendiği görevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmekte ve yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın olduğu kadar dünya mazlum ve muhtaçlarının da gönlünde taht kurmaktadır. Zor şartlar altında kalan her bir insan için umut ve güven kaynağı olan Türk Kızılay’ı, Türk Milleti’nin ‘insan odaklı medeniyet anlayışının’ somutlaşmış hâlidir. Türk Kızılay’ının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri yerine getirebilmesi için kan bağışı ile aynî ve nakdî yardımlarda bulunarak kurumun güçlü kılınmasını sağlamak gerekmektedir. Yardımsever vatandaşlarımızın bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Kızılay’a her türlü yardımlarını devam ettireceklerine yürekten inanıyorum. Diye konuştu.
TÜRK KIZILAY’I, HER TÜRLÜ ÖVGÜYE LAYIKTIR
Başkan Yeloğlu son olarak; “Aziz milletimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürünün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılay’ı, sadece kan bağışı toplayarak kan ihtiyacı olan hastaların yanında yer almakla kalmamaktadır. Türk Kızılay’ı, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da dünyanın neresinde olursa olsun yaşanan deprem ve sel gibi herhangi bir doğal afet sırasında afetzedelere yardım elini ilk ve en çok uzatan yardım kuruluşlarının başında yer almaktadır. Ülkemiz sınırları dışında yaptığı bu insani yardımlarla bizleri millet olarak gururlandıran, bizi en iyi şekilde temsil eden Türk Kızılay’ı her türlü övgüye layıktır.” İfadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.