AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Mehmet Hacıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Aralık 2021 - 21:12

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Mehmet Hacıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Mehmet Hacıoğlu,  8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı
Son Güncelleme :

06 Mart 2015 - 13:44

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Mehmet Hacıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Hacıoğlu mesajında şunları söyledi;
“Sevgili Hanımlar, Dünya Kadınlar Günü, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de, kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, tartışılması ve bu sorunlara çözüm aranması için bir zemin sağlamsı açısından özellikle önemsiyorum.
2015 8 Mart Dünya kadınlar gününde şiddetten söz edilmesi medeniyet açısından izah edilecek bir durum değildir. Bu vesileyle özellikle hanım kardeşlerimin, ablalarımın bu anlamlı gününü canı gönülden kutluyorum.
Hayat elbette ki müşterek, ama önemli olan birbirine saygı duyan, her konuda birbirine destek olan, güçlü bireylerin kuracağı aileler ve bu ailelerden oluşan gelişmiş bir toplumun oluşması değil midir?
Sorunların çözümü için meseleyi sadece kadın-erkek eşitliğine de indirgememeliyiz. Ancak toplumun bir parçası olarak algılanır ve sorunlarımız da bütünün içinde ele alırsak, kalıcı ve sağlıklı çözümler bulabiliriz.
Aslında bizim beklentimiz bunun sadece bir günle sınırlı kalmaması.
Günümüzde artık Türk kadını, sosyal hayat içinde daha aktif olarak yer almakta. Çalışan, üreten kadınların sayısı da hızla artmakta. Her alanda başarılı kadınlarımız gün geçtikçe çoğalmakta. Öğretim üyeleri, bilim kadınları, hukukçular, diplomatlar, siyasetçiler, doktorlar, öğretmenler… Ben inanıyorum ki, kadınlar her meslek dalında başarılı olabilirler, oluyorlar da.
Öte yandan kadınlarımız; sağlık, sosyal güvence ve eğitim imkânlarından hak ettiği ölçüde faydalanamıyor; üretime yeterince katkıda bulunamıyor ve bu nedenle de pastadan hak ettiği payı alamıyorlar.
Oysa kadınlar toplumu ileri götüren sosyal dinamiğin temel kaynağıdır. Annelik rolüyle yeni nesillere şekil verendir. Bu nedenle, kadına yapılan yatırım, aslında geleceğe yapılan yatırımdır.
Hiçbir kadın hayatını başladığı noktada sürdürmek zorunda değildir. Kadınlar sürekli kendilerini geliştirmeli ve eğitmelidir. Bunu öncelikle birey olarak kendimize borçluyuz.
İçinde bulundukları şartlar ne olursa olsun, kadınların hedefi; daima gelişim, değişim ve ilerleme olmalıdır, diyor ve değerli hanımların günlerinin en azından, kronikleşen sorunların çözümüne vesile olmasını temenni ediyorum”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.