AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Mehmet Hacıoğlu’nun 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Eylül 2021 - 23:04

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Mehmet Hacıoğlu’nun 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Mesajı

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Mehmet Hacıoğlu’nun 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Mesajı
Son Güncelleme :

17 Mart 2015 - 10:56

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Mehmet Hacıoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100’üncü yıl dönümünü idrak etmenin onurunu yaşadığını dile getirdi.
Mehmet Hacıoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın ve vatanı, milleti ve kutsal değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizin ‘Şehitler Günü’nün idrak edildiğini söyledi.
Hacıoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı:
“İstiklal Savaşı’nda elde edilen zaferin adeta bir “ön sözü’’ ve başlangıcı olan Çanakkale zaferi, milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Fedakârlığın doruk noktasına ulaştığı bir var olma ve yok olma mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.
Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki, temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir.
Bu duygularla; Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle de, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.