Ak Parti Hatay teşkilatlarından İdlib’e insani yardım! « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Kasım 2021 - 23:44

Ak Parti Hatay teşkilatlarından İdlib’e insani yardım!

Ak Parti Hatay teşkilatlarından İdlib’e insani yardım!
Son Güncelleme :

24 Ocak 2020 - 9:42

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Ak Parti Hatay İl ve İlçe teşkilatları tarafından toplanan 2 tırlık insani yardım malzemesi İdlib’e gönderildi.
Battaniye, kışlık elbise, çizme ve çeşitli kışlık malzemelerden oluşan yardım tırları, Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik’inde katıldığı törenle Hatay’ın Yayladağı ilçesinden İdlib’e doğru yola çıktı.
Milletvekili Çelik, Türkiye olarak her zaman mazlumların yanında zalimlerin karşısında olacaklarını söyledi.
Yaşanan bunca insanlık dramına karşılık, dünyanın gelişmiş ülkelerinin gözlerini, kulaklarını ve kapılarını tıkayıp çocukların ölümüne seyirci kaldıklarına insanlığın şahitlik ettiğini belirten çelik şöyle devam etti. “bir lokma ekmeğin, bir kat elbisenin bir canı kurtarabileceğini biliyoruz. Ve aynı şekilde de Suriyeli kardeşlerimizin bizlere ihtiyacı var. Hava şartları çok ağır, çamurun içindeler, bizler elimizden geldiğince cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu mazlum halkların yanında durmaya devam edeceğiz. Şunu da belirtmek istiyorum ki İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali tarafımızın belli olması adına içerisinde insani yardım malzemesi buluna tırlarımızı idlib’e gönderiyoruz. Ben bu yardımların toplanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 81 ilimizdeki tüm teşkilatlarımızı idlibte yaşanan insanlık dramına destek olmaya davet ediyorum.”
Yayladağı belediye başkanı Mustafa Sayın, “Bu insanlık dramına şahitlik eden en yakın ilçelerden biriyiz. Yakın komşu uzak akrabadan iyidir düşüncesiyle hareket ederek yardımlarımız devam edecek. Şunu bilsinler ki Yayladağı halkı her daim mazlumun yanındadır” dedi.
Antakya belediye başkanı İzzettin Yılmaz, “Herkes bir kendine gelsin, bir kesime yüklenilmesin. İnsan olduğumuzu unutmayalım, yardımlarımıza devam edelim. İnşallah bu dram kısa sürede sona erer.”
İlçe başkanı Doğan Gürlen, “Sınırımızın hemen dibinde yaşanan bu insanlık dramına sessiz kalamazdık. Yaşanan dramın ekranlarda göründüğünden daha kötü olduğunu bilmenizi isterim. 2011 yılından bu yana devam eden iç savaşta, en büyük dram şu günlerde yaşanmaktadır. Kardeşlerimizin yanında durmaya devam edeceğiz.”
Antakya ilçe başkanı Emrullah Gülen, “Üç beş kilometre ötemizde insanlık dramı yaşanıyor. Dolayısıyla bu duruma sağır ve kör kalmamız söz konusu değil. Tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Bu kardeşlerimize hep birlikte el uzatalım.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.