AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SIRALAMASINA REYHANLI’DAN TEPKİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Haziran 2024 - 20:59

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SIRALAMASINA REYHANLI’DAN TEPKİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SIRALAMASINA REYHANLI’DAN TEPKİ
Son Güncelleme :

08 Nisan 2015 - 16:10

Bu Haber 26 kez okunmuştur.
reklam

Ak Parti’nin Hatay Milletvekili adayı listesinde Reyhanlı’dan Mehmet Hacıoğlu’nun seçilme şansı olmayan 8’inci sırada yer almasına, Reyhanlı İlçe teşkilatından tepki geldi.

Kalabalık bir grupla il teşkilatına giden Reyhanlı Belediye Başkanı Ak Partili Hüseyin Şanverdi, Reyhanlılar olarak 4 yılda çok bedel ödediklerini, her gün bombalarla uyandıklarını belirterek, “Reyhanlı, listede 4’üncü sıraya gelmediği taktirde ben ve tüm teşkilatımız istifa edeceğiz” dedi.

Üç dönemdir Ak Parti’den Reyhanlı Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Şanverdi, Ak Parti Reyhanlı İlçe Başkanı Mustafa Yıldız’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 200 kişilik bir grupla bugün Ak Parti Hatay il binasına gitti. Şanverdi ve yanındakiler, görüştükleri İl Başkanı Ahmet Atıç’a listenin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

“İSTİFA EDERİZ”

Sıralamayı kabul etmediklerini ifade eden Başkan Şanverdi, şunları söyledi:

“4’ncü sırada yer alan Mehmet Alğan adındaki kişinin AK Parti’ yi temsil edemeyeceğine inanıyoruz. Listeden çıkarılmasını için genel merkezden talepte bulunduk. İl Başkanımıza ilettik. Sıralamamız 8’inci sıra değil. Genel merkez bizi mağdur etmiştir. Bu mağduriyetimizin Ankara’ya, genel merkeze iletilmesini talep ediyoruz. Çünkü Reyhanlı gerçekten son 4 yılda büyük bedeller ödedi. Biz 60 şehit verdik. Biz patlamalarla uyanıyoruz ama yine biz Ak Partimizi seviyoruz ve Ak Partimizin arkasında bugüne kadar dimdik durduk, durmaya da devam edeceğiz. Ama Reyhanlı’ya bu şekilde bedel ödettirilmemeliydi. Bence Reyhanlı’ya bir ödül verilmeliydi. Ama bu ödülü maalesef genel merkez çok gördü. Biz burada Reyhanlılı olarak, ilçe teşkilatı olarak, belediye meclis üyeleri olarak, ben belediye başkanı olarak tepkimizi sizlere göstermek için buraya geldik. Reyhanlı, listede 4’üncü sıraya gelmediği taktirde ben dahil olmak üzere tüm teşkilatımız istifa ederiz.”

Hüseyin Şanverdi, teşkilattan ayrılırken yaptığı açıklamada ise, “Mehmet Hacıoğlu kardeşimiz 8’nci sırada yer aldı. Reyhanlı halkının taleplerini il merkezinde İl Başkanı Ahmet Atıç’a ilettik. Reyhanlı halkının hakkının 4’ncü sırada olduğuna inanıyoruz. Her zaman Ak Parti’nin arkasında durmuştur. Ak Parti’ye yüzde 72 oranında oy vermiştir” diye konuştu.

“ŞEHİTLERE RAĞMEN OYUMUZU ARTIRDIK”

11 Mayıs 2013’te 52 kişinin yaşamını yitirdiği patlamada oğlu Mehmet Ali Şamlıoğlu’nu kaybeden Hasan Şamlıoğlu da Ak Parti’nin Reyhanlı’da kurucu üyesi olduğunu söyledi.

Şamlıoğlu, “Reyhanlı ağır bedel ödedi. Suriyelilere sahip çıktı. Verdiğimiz şehitlere rağmen oylarımızı arttırdık. Ancak her şeye rağmen 8’nci sırada yer aldık. Ödediğimiz bedellerin karşılığı bu değildir. Umduğumuzu alacağız, sabırla çözüleceğine inanıyorum” dedi.

“GENEL MERKEZE İLETECEĞİZ”

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Atıç ise, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ile partililerinin talebinin genel merkeze iletileceğini söyledi. Atıç, “Talebinizi, serzenişinizi bildirmek üzere buraya geldiniz, yaklaşımınızı saygıyla karşılıyoruz. Listenin belirlenmesinde bizim sizden bir fazlalığımız yoktur. Talebinizi ileteceğiz” dedi.

Öte yandan Hatay’ın şu an Meclis’te bulunan 10 milletvekilinin 5’i Ak Partiden 4’ü CHP’den, 1’i de MHP’den.
IMG_6217IMG_6203IMG_6205hüseyin şanverdi bl bşkIMG_6238

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.