AK Parti ve CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayları sahaya indi, gözler MHP’de « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 16:44

AK Parti ve CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayları sahaya indi, gözler MHP’de

AK Parti ve CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayları sahaya indi, gözler MHP’de
Son Güncelleme :

18 Aralık 2018 - 9:21

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Yerel seçim çalışmalarında Hataylı tüm vatandaşlarla bir araya gelmek ve oylarını istemek için çalışmalara bir an önce başlayan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye başkanı adayı İbrahim Güler ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, sahaya indi. Gezdikleri ilçelerde halkla buluşan başkan adaylar, vaatlerini dile getirerek, gönüllere dokunan akıllı bir politika izliyor.
Gözler, seçimde belirleyici olacağı düşünülen ve Hatay’da büyükşehir için aday çıkarıp çıkarmayacağı henüz netleşmeyen MHP’ye çevrildi.
Genelde AK Parti ve MHP’nin birbirine yaptığı jestler dikkatlerden kaçmazken, söz konusu ittifakta AK Parti büyükşehirde destek istemek için MHP’ye nasıl bir jest yapacağı merak ediliyor. Kamuoyunda farklılık gösteren sonuçlar konuşulurken, belirsizlik vatandaşı bunalıma soktu.
Hatay Büyükşehir Belediye başkanı seçimlerinde AK Parti ve MHP’nin ittifak kuracağına kesin gözüyle bakan vatandaşlar, MHP’ye yapılacak jestin iddialı olduğu konuşuluyor.
Hatay Büyükşehir dışında hiçbir partinin ilçe belediye başkan adayları da henüz belirlenmedi. Çok sayıda kirli bilginin dolaştığı kamuoyunda, ilçe belediye başkan adayları da sabırsızlıkla bekleniyor. İlçe belediye başkan adaylarının bir an önce açıklanması ve büyükşehir adayları gibi sahaya inmesini isteyen siyasetçiler, bu hafta adayların kesinleşmesini ön görüyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.