AK PARTİ’DE GÜNDEM; HATAY « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Temmuz 2021 - 19:40

AK PARTİ’DE GÜNDEM; HATAY

AK PARTİ’DE GÜNDEM; HATAY
Son Güncelleme :

20 Temmuz 2020 - 19:44

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Ak Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu ve Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz , Hatay genelinde yapılan hizmet ve faaliyetler hakkında gündemi değerlendirdi. Ak Parti Hatay İl binasında düzenlenen toplantıda, yapılan projeler hakkında önemli bilgiler aktarıldı.
Basın toplantısında konuşma yapan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu bugün gerçekleştirilen toplantının bir ilk olduğunu ve artık düzenli olarak Ak Parti Milletvekilleri’nden birini partide ağırlayacaklarını belirtti. Hatay için gerekli yatırımlar ve projeler hakkında sıkı çalıştıklarını dile getiren Yeloğlu: ” Hatay için ve halkımız için yatırımlar ve hizmetlerimiz devam ediyor. Önümüzde olan projelerden Amanos tüneli için çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde biten projelerden Tahtaköprü barajı yükseltildi ve Reyhanlı barajı projesi bitti. Tarım topraklarımız için yaptığımız çalışmalar ile Amik Ovası’nda susuz toprak kalmayacak. Memleketimizin her bir problemine odaklanarak çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
AK Parti Hatay İl Başkanlığı binasında gerçekleşen basın toplantısında, burada hep beraber sorunlarımızı, şehrimiz için yapabileceklerimizi ve çözümler için çalışacaklarını belirten İzzettin Yılmaz, Kurtuluş Caddesi’nin geleceği hakkında da önemli bilgiler verdi. Kurtuluş Caddesi için Hatay Valisi Rahmi Doğan’a bir proje sunumu yaptıklarını belirten Yılmaz: ” 22 Temmuz 2019 tarihinde sayın valimize Kurtuluş Caddesi için bir sunum gerçekleştirdik. Hatay Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan bölge için sayın Lütfü Savaş projeyi yapacaklarını belirtti. Ağustos 2019’da belediye meclisimizde 100 milyon lira borçlanma yaptık ve bölge için hala bir gelişme olmadı. Proje gerçekleşirse Caddede’ki trafik sorunu çözülecek ve Antakya’nın gelişiminde çok yarar sağlayacak” ifadelerini kullandı.
Hatay İçin Çok Çalışacağız
Ak Parti olarak Türkiye ve Hatay için çok çalıştıklarını vurgulayan, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman basın toplantısında gerçekleştirdiği konuşmasında Hatay için yapılmış olan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi. Yayman: “Öncelikle Ayasofya’nın tekrar ibadete açılmasından ötürü Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve karar için parlamentoda destek veren tüm vekil arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ak Parti milletin partisidir, bu millet için sahada bulunup gece gündüz çalışacağız. Geçen hafta 50 yıllık hayalimiz olan Samandağ-Arsuz yolu hizmete açıldı. Yayladağı yolumuzda çalışmalar devam ediyor. 50 yıldır yapılamayan Tahtaköprü barajı yapıldı. Reyhanlı barajını geç de olsa tamamladık. Hassa ilçemizde 50 yataklı devlet hastanesi projesinin ihalesi yapıldı. Büyük Karaçay Barajı projemiz için çalışmalarımız devam ediyor ve bu proje ile Antakya’nın 100 yıllık su ihtiyacını karşılanacak”, açıklamasında bulundu. Samandağ Devlet Hastanesini 2020 yılı içerisinde tamamlamış olacaklarını dile getiren Yayman, yıl içinde Altınözü-Antakya yolunu da hizmete açacaklarını belirtti.
Hatayspor Süper Lige Hayırlı Olsun
Hatayspor’un şampiyonluğu hakkında da değerlendirmeler yapan Yayman: “Şampiyon Hatayspor süper lige hayırlı olsun. 53 yıllık hasret bitti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah izin verirse Süper Lig’de ilk maçımızı yeni stadyumda oynayacağız, o stadı da AK Parti Hatayspor ve Hatay halkına hizmet etmek için yaptı”, şeklinde konuştu. AK Parti teşkilatı olarak sahada olacaklarını belirten Yayman, göreve yeni gelen Ak Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Bekar Eren’e görevinde başarılar dileyerek tebrik etti.
Ak Parti Hatay il binasında düzenlenen toplantıya Ak Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Ak Parti Hatay yönetim kurulu üyesi ve Medya ve Tanıtım Başkanı Tevfik Fazlı Doğan ile birlikte çok sayıda basın mensubu ve parti teşkilatından üyeler katıldı.
Toplantı bitiminde Ak Parti il teşkilatı tarafından katılımcılara tatlı ikram edildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.