AK PARTİ’DE “MURSALOĞLU” ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2021 - 22:16

AK PARTİ’DE “MURSALOĞLU” ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

AK PARTİ’DE “MURSALOĞLU” ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Son Güncelleme :

20 Şubat 2015 - 21:47

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Ova’nın sevilen ismi Mehmet Fatih Mursaloğlu, AK Parti binasında aday adaylığını resmen açıkladı
AK Parti binasında düzenlediği toplantıya toplumun her kesiminden partili-partisiz insanlar katılırken, Mursaloğlu toplantıya katılan ve kendisine destek veren tüm gönül dostlarına teşekkür etti.
Memlekete hizmet amacıyla bu yola çıktığını belirten Mursaloğlu, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bizi yetiştiren bu cemiyete borcumuzu ödemek, memleketimize hizmet etmek gayesiyle bir yola çıkıyoruz. Şahsım, ailem ve geçmiş siyasi tecrübemi bilen ve inanan hemşehrilerimin teşvik ve destekleri ile AK Parti Milletvekili aday adaylığı müracaatımı yapmak ve İnşallah AK Parti Hatay Milletvekili aday adaylığımızı açıklamak üzere huzurlarınızdayım.
Siyasi hayatıma 1985 yılında Doğru Yol Partisinde başladım. 1987-1989 yılları arasında Doğru Yol Partisi İl Başkan Vekilliğine seçildim. 1989 yılında yapılan Yerel Seçimlerde İl Genel Meclisi Üyeliğine, hemen ardından da İl Genel Meclisi Daimi Encümen Üyeliğine layık görüldüm.
İl Genel Meclisindeki hizmetim sürecinde, bana ayrılan bölge köylerinin alt ve üst yapısına ait hizmetlerinin götürülmesinde büyük bir gayret sarfettim. Özellikle kırsal kesimde çiftçilikle uğraşan hemşehrilerimin refah ve gelir seviyelerini artırabilmek için hiçbir ayrım yapmadan hizmet ettim. Milletimize hizmeti bir lütuf olarak değil; insan olduğu, hak ettiği inancı ve halka hizmeti Hak’a hizmet düsturu ile yapmaya gayret ettim.
2002 yılına kadar hem aktif hem gönüllü faaliyetlerde devam eden siyasi hayatıma Türkiye sevdalısı ve vizyonu adalet ve kalkınma olan AK Partide devam kararı aldım. Türkiye gerçekleri ve ülke kalkınmasına yaptığı hizmetleri görerek, idealist bir hemşehriniz olarak bu saflarda mücadele etmem gerektiğine inanarak 2003 yılında AK Partiye katıldım.
O tarihten bugüne; ilimizin ve özellikle de kırsal kesimde yaşayan insanlarımızın refah seviyesini yukarılara taşımaya ve bu susuz topraklarda tarım işletmeciliği gibi en meşakkatli işi yaparak ülke kalkınmasına ve ihracatına büyük katkılar sağlayan ova çiftimizin en büyük sorunu olan Amik Ovası Sulama Proje-sini hayata geçirebilmek için devletin üst düzey yöneticilerinin katılımını sağlayarak bir çok toplantının yapılmasına çaba sarf ettim ve de sanıyorum ki Muaffak ta oldum. İnşallah milletvekili seçildiğimde çiftçilerimizin birçok sorununun Hükümetimizin gündemine getirilmesine çaba sarfedeceğim.
Cilvegözü sınır kapısından büyük zorluklarla ülkemize döviz getirmeye çalışan nakliyecilerimizin sorunlarının çözümü için de Cilvegözü sınır kapısı güzergahının yeniden yapılandırılması öncelikli hedeflerim arasındadır.
Hatay ve Hataylı için; bilgi, birikim ve tecrübemle Siyasetçi ve Tarım Sanayicisi olarak yaptığımız gibi Milletvekili olarak da iyi hizmetler yapacağıma ve Hatay’ı Ankara’da hakkıyla temsil edeceğime inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile hep birlikte adım adım ilerlediğimiz Türkiye’nin 2023 Vizyonuna Hatay Milletvekili olarak sizlerin de adını yazdırmaya talibim.
Sizlerin desteğini yüce Allah’ın izniyle yanıma alarak vekiliniz sıfatıyla önce vatanımızın ve milletimizin sonra da ilimizin çıkarlarını sonuna kadar savunacağım. Allah yolumuzu açık etsin. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eder İnşallah. Bu vesile ile siz saygıdeğer arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunarak teşekkürlerimin kabulünü arz ederim.” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.