AK Parti’den “GAZİ” Reyhanlı’ya red - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Mayıs 2023 - 16:09

AK Parti’den “GAZİ” Reyhanlı’ya red

AK Parti’den “GAZİ” Reyhanlı’ya red
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2019 - 9:56

Bu Haber 12 kez okunmuştur.
reklam

“REYHANLI’YA “GAZİ”LİK ÜNVANI VERİLSİN”
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal tarafından verilen Reyhanlı İlçesine “Gazi”lik ünvanı verilmesine dair kanun teklifi TBMM Genel kurulunda görüşüldü.
Görüşmelerde Teklif sahibi olarak söz alan Serkan Topal; “Reyhanlı küresel terörün hedefinde olan, Ortadoğu ve Suriye’deki tüm terör örgütlerinin saldırısına uğramış bir ilçemizdir. Onlarca insanını kaybetmiş, yüzlerce yurttaşımız yaralanmış ve binlercesi mağdur olmuştur. Tüm bunlara karşın Reyhanlı halkı asla yılmamış ve atılan her roketin yerine birer bayrak dikmiştir. Bu itibarla Reyhanlı Gazi unvanını fazlasıyla hak etmektedir.
Ülkenin bekası için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak dosta düşmana birlik beraberliğin ve yurtseverliğin en güzel örneğini göstermiştir. Bunun bedeli mağduriyet olmamalıdır. Reyhanlı’nın ekonomik sorunları da dikkate alınarak bir an önce çözülmelidir.”
OVA SULAR ALTINDA ÇİFTÇİMİZ MAĞDUR EDİLDİ
Reyhanlı’nın ve ovanın sorunlarını da dile getiren Serkan Topal konuşmasını söyle sürdürdü:
“Bakın, sadece Reyhanlı değil, ova şu anda su altında; çiftçi mağdur, mazot alamıyor; elektriğe sürekli zam var. Değerli arkadaşlar, bakanlar geliyor oraya, bakanlar geliyor, söz veriyor ama bakanlar sadece bakmakla kalıyor, bakmakla yetiniyor. Reyhanlı’ya, ovaya, Hatay’a iş lazım, ekmek lazım, gübre lazım, mazot lazım ama duyan yok.
Sayın Cumhurbaşkanı bir ara demişti ki: “Hatay’da 6 baraj var.” Özellikle Reyhanlı Barajı bitirilmedi, Reyhanlı milletvekillerimiz burada, çok iyi biliyor. Hani uçaktan iniyor ya, uçaktan indiğinde orada bir gölet var, muhtemelen o göleti baraj sanıyor; yine Sayın Cumhurbaşkanını kandırıyorlar, maalesef, Hatay’da 6 baraj yok, bitmedi; özellikle Reyhanlı Barajı da bitmedi. Kumlu, Hassa, Kırıkhan, Altınözü ve Yayladağı Suriye’ye sınır ilçelerimiz ve gerçekten, orada bütün vatandaşlarımız etkilendi, esnaf mağdur.
ÇİFTÇİMİZ BORÇ BATAĞINDA KREDİLERİN ÖTELENMESİNİ İSTİYOR
Bakanlar Hatay’a gitti, dediler ki: “Çiftçimizin kredisi ötelenecek.” Ötelenmedi arkadaşlar, ötelenmedi. “Esnafa yardımcı olacağız.” Maalesef, esnafa yardımcı olunmadı. Şu ana kadar giden bakanlar hangi sözleri verdiyse maalesef yerine getirilmedi. Bunu araştırabilirsiniz, bunu sorabilirsiniz. Bakın, yaklaşık 400 bin Suriyeliyi barındırıyor Hatay ve Suriyeli kayıt dışı işte çalışıyor, vergisiz iş açıyor…
Ama orada mağdur olan bizim Hatay esnafı, Reyhanlı esnafı, Kumlu esnafı, Kırıkhan esnafı. Bu konuda sayın Hükûmet yetkililerinden ivedi bir şekilde çözüm bekliyoruz.”
AK Partili Milletvekillerine de seslenen Serkan Topal, Reyhanlı halkı vereceğiniz oya göre sizin beka konusundaki samimiyetinizi test edecektir. Gelin bu kanun teklifine destek verin dedi.
AK PARTİ RED ETTİ
Serkan Topal’ın ardından söz alan AK Parti grup Başkanvekili Mehmet Muş, bu teklife AK Parti olarak destek vermeyeceklerini ifade etti. Yapılan oylama sonucu teklif AK Parti’nin oylarıyla RED edildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.