AKADEMİSYENLERDEN HATAY YEMEKLERİNE ÖVGÜ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 06:53

AKADEMİSYENLERDEN HATAY YEMEKLERİNE ÖVGÜ

AKADEMİSYENLERDEN HATAY YEMEKLERİNE ÖVGÜ
Son Güncelleme :

01 Ekim 2019 - 11:03

Bu Haber 12 kez okunmuştur.
reklam

UNESCO Hatay Gastronomi Evi, Hatay’ın sahip olduğu kültürel dokunun bir yansıması olan Hatay mutfağını hem ulusal hem de uluslararası alanda tanıtmak için hizmetlerini sürdürüyor.
UNESCO Hatay Gastronomi Evi, TÜSEM Sonbahar Toplantısı ve Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri Çalıştayı için Hatay’a gelen akademisyenleri ağırladı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Hayzaran da akademisyenlere eşlik etti.
Düzenlenen yemekte, şehir dışından gelen konuklar Hatay’a özgü tatları deneyimleme olanağı buldu. Konuklarını Hatay’a yakışır bir misafirperverlikle ağırlayan UNESCO Hatay Gastronomi Evi, ana yemeklerden ara sıcaklara, mezelerden tatlılara kadar birçok lezzeti konuklarına ikram etmenin mutluluğunu yaşadı.
Hatay’a özgü lezzetleri tadan konuklar, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Hatay’a gelen herkesin mutlaka uğraması gereken bir mekân olduğunu vurgulayan konuklar her zaman adından övgüyle söz edilen lezzetleri tatmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.