AMİK OVASI’NDA BUĞDAY HASADINA BAŞLANDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 05:08

AMİK OVASI’NDA BUĞDAY HASADINA BAŞLANDI

AMİK OVASI’NDA  BUĞDAY HASADINA BAŞLANDI
Son Güncelleme :

02 Haziran 2020 - 9:22

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesindeki Amik Ovası’nda buğday hasadına başlandı.
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, dönüm başına 500- 800 kilogram ürün hasat edildiğini ve sevindiklerini söyledi.
Amik Ovası’nda 40- 50 bin dönüm alanda üretimi yapılan buğdayın hasadına biçerdöverlerle başlandı. Dönüm başına 500 ile 800 kilogram arasında ürün hasat edilen tarlalarda incelemelerde bulunan Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, üretim alanının genişletilmesi için çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Buğdayın ton fiyatının 1600 TL olduğunu belirten Başkan Zaroğlu, “Ovada verim çok iyi görünüyor. Tarım, ciddi şekilde desteklenip, ciddi ve akıllı politika uygulanırsa enflasyonun en büyük ilacı olacaktır. Bundan sonra inşallah rekoltedeki rakamları görüldükten sonra buğdayla ilgili daha ciddi kararlar alınıp desteklenmesiyle ilgili çalışmalar yapılacaktır” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.