Amik Ovası’nda meyve bahçeleri baharla birlikte rengârenk oldu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 15:05

Amik Ovası’nda meyve bahçeleri baharla birlikte rengârenk oldu

Amik Ovası’nda meyve bahçeleri  baharla birlikte rengârenk oldu
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 16:45

Bu Haber 25 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın bereketli topraklarına sahip Amik Ovası’nda yağışların ardından baharla birlikte meyve bahçeleri rengarenk oldu.
Renkli meyve çiçekleri ile dolan bahçelere gelen vatandaşların bazıları fotoğraf çekilirken bazıları da piknik yaparak gününü değerlendirdi.
Hatay’ın bereketli topraklarına sahip olan Reyhanlı ilçesindeki Amik Ovası, çiçeklerin açması ile birlikte rengarenk bir görünüme kavuştu. Reyhanlı ilçesindeki Amik Ovası’nda arazilere ekili olan çeşitli meyve türleri de çiçek açmaya başladı. Adeta bir renk cümbüşü sunan Amik Ovası’nda farklı renkler görenleri de hayran bırakıyor. Yanına çocuklarını alan vatandaşlar çiçeklerle bezenmiş olan ovada piknik yapıp, baharın tadını çıkarıyor.
PİKNİK YAPIP HAFTA SONUNU DEĞERLENDİRDİLER
Reyhanlı’da renkli çiçeklerle bezenmiş olan meyve bahçelerine hakim yüksek tepede hafta sonunu piknik yaparak geçiren aileler, Hatay’da hafta sonu gündüzleri sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını değerlendirdiklerini, kalabalık mekanlardan uzakta ailece piknik yaptıklarını söyledi.
Piknikte yemek hazırlığı yapan Meryem Yıldız ise, hafta sonu kısıtlaması kalktığını, kendilerinin de ailece piknik yapmaya geldiklerini söyledi. Yıldız, “Burada mesafe maske temizlik kurallarına uyarak hafta sonunu değerlendiriyoruz. Bundan da mutluyuz. Burada baharla birlikte ağaçlar çiçek açtı. Doğa çok güzel. 3,5 aydır bu günü bekliyoruz. Pandemiden sonra Pazar gününü değerlendirerek piknik yapmaya geldik. Buraya ailemizle geldik biz her yıl buraya geliriz. Mart ayında çiçekler açtı, çok güzel” dedi.
MEYVE BAHÇELERİNDE FOTOĞRAF ÇEKİMİ
Hafta sonunu kalabalık ortamlardan uzakta geçirmeyi tercih eden Sermin Çam’ ise geldiği meyve bahçelerinde bol bol fotoğraf çekme imkanı buldu. Çam, “Aslında çok iyi oldu. Hafta içi ev ile iş arasında boğuluyorduk. Zamanımız kısıtlı, bir şey yapamıyorduk. Zaten işin stresi yoğunluğu, insanları psikolojik olarak bayağı rahatsız etmişti. Bu şekilde mesafeli düzgün, temizlik kurallarına uyarak dışarı çıkıp herkesin yoğun olduğu yerde değil de daha çok kimsenin olmadığı, ailemizle iç içe olup hijyenik ortamları seçiyoruz. Burada günün stresi ve yoğunluğunu atıyoruz. Haftaya ise daha temiz, daha dinç, beyin boşalmış şekilde giriyoruz. Bu da çok daha güzel oluyor” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.