Anadolu Arapları Derneği yönetimi Ankara’da - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Ekim 2022 - 04:46

Anadolu Arapları Derneği yönetimi Ankara’da

Anadolu Arapları Derneği yönetimi Ankara’da
Son Güncelleme :

20 Şubat 2015 - 13:56

Bu Haber 178 kez okunmuştur.
reklam

Türkiye’nin En Büyük Arap Derneği Olan Anadolu Arapları Derneği Genel Başkanı Av. Ömer Uçak ve Dernek Yönetimi Ankarada Bir Takım Temaslarda Bulundu.
Anadolu Arapları Derneği Genel başkan Yardımcısı Siirt’li Halil Seyidoğlu’nun da iştirak ettiği Toplantıda ayrıca Anadolu Arabları Derneği Mardin İl Bşk Mehmet Şerif Akbacı,Mersin İl başkanı İbrahim Demircan, Şanlıurfa il başkanı Mahmut İbrahimoğlu, İç Politika Birim Başkanı Dr. Hasan Karataş, Ar-ge Faaliyet Bşk Ömer Faruk Kayak,Hukuki İşler Danışmanı Av. Ezgi Çabuk, Ankara Şube Başkanı Hıdır Albayrak, Şanlıurfa Teşkilatından Suphi Sultanoğlu,Batmandan Ecevit Bayralı da katıldı.
DİĞER ARAP DERNEKLERİNDEN DESTEK
Ankara da bir takım temaslarda bulunan olan Anadolu Arapları Derneği yönetimine ayrıca Mersin’in En büyük derneği olan ve kısa adı MAYEDER olan Mersin Arabları Eğitim Derneği Başkanı Hakan Deniz Çelik ile Arap Halkları ile dayanışma Derneğinden Cihan Yaşar Ve Hüseyin Yaşar da katıldı.
Dernekler arasında Bir takım istişareler gerçekleştirildikten sonra, Siyasilerle yapılan görüşmeler de Türkiye Araplarının Çözüm sürecinde ve Siyasi Temsiliyet konusundaki sıkıntılarının yanında Temel İnsan hakları konularında da Türkiye’de yaşayan Yerli Arapların bir takım isteklerini ilettiler.
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN SICAK KARŞILAMA
Anadolu Arapları Derneği Genel Başkan Ömer Uçak Halkımız İçin her Siyasi partinin kapısını çalacaklarını dile getirdi.
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmede Kılıçdaroğlu; “Biz parti olarak Türkiye Araplarından yeterli destek göremiyorsak burada sorgulanması gereken bizleriz, Araplar değildir” dedi.
CHP genel Merkezinde gerçekleşen ve yaklaşık bir saat süren görüşmede CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP PM üyesi olan Batman Araplarından Hüseyin Yaşar tarafından sıcak bir şekilde ağırlanan Anadolu Arapları Derneği Yönetimi Anadolu Araplarının Sorunlarını CHP nin en yetkili mercii olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na ilettiler. AAD Dernek yönetimi Demokratik açılımda Arapların Yok sayılamayacağını, sayılmaması gerektiğinin dile getirdiler.
IMG-20150219-WA0012

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.