Aşık Sefai Ve Musa Eroğlu Hataylılarla Buluşacak « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:13

Aşık Sefai Ve Musa Eroğlu Hataylılarla Buluşacak

Aşık Sefai Ve Musa Eroğlu Hataylılarla Buluşacak
Son Güncelleme :

25 Ekim 2015 - 17:08

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, halk müziği sanatçıları Aşık Sefai ve Musa Eroğlu’nu konserde buluşturacak.
Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın Kumlu ilçesinde yaptığı açıklamada, “Coğrafyamız, ülkemiz ve hem de şehrimiz son günlerde çok acı, sıkıntılar çekti. İçeriden dışarıdan bizim kendi şehrimizdeki bu ahengi bozmaya kardeşlik bağlarımızı kopartmak, içeriden ve dışarıdan, kendi içimizde bir kaos çıkartmak için uğraşan gruplar var. Bunlara karşı biz yarın akşam saat 19.30’da spor salonunda iki dev sanatçıyı buluşturacağız” dedi.
Amaçlarının, bu coğrafyaya, bu ülkeye nifak sokmaya çalışan insanlara karşı birlik ve beraberliği göstermek olduğunu söyleyen Savaş, “Biri sağdan biri soldan iki güzide sanatçının ikisinin de Türk bayrağına baktığını göstermek ve bayrağımız etrafında hangi renkten ve düşünceye sahip olursak olalım bu ülkenin birer ferdi olarak kucaklaşmaya fırsat oluşturmak imkanı sağlayacak bir ortam sağlamaktır” diye konuştu. Yarın akşam saat 19.30’daki konsere her görüşten insanları beklediklerini ifade eden Savaş şöyle devam etti:
“Sanatçılarımızın ikisinde yüreği Türkiye Cumhuriyeti için, birlik ve kardeşlik için, barış için attığını ve ikisinin de sahnede kucaklaşacağını herkes görecektir. Bu Türkiye’de bir milat olacaktır. Milatın ilk ışığını da Hatay’dan, Antakya’dan çakacağız. İnşallah, ülkemize ve coğrafyamıza barış, kardeşlik hukukunun sürmesi için önemli bir adım olur. Emeği geçenlere teşekkür ederken bu iki sanatçının kapris yapmadan bayrak, vatan için bir ülke sevdalısı olarak bakarak bu kucaklaşmaya katkı sağlayacakları için de teşekkür ediyorum.”
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.