ATT DER, İl Sağlık Müdürü Hambolat’ı Ziyaret etti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 06:30

ATT DER, İl Sağlık Müdürü Hambolat’ı Ziyaret etti

ATT DER, İl Sağlık Müdürü Hambolat’ı Ziyaret etti
Son Güncelleme :

17 Ocak 2020 - 9:12

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri ( Paramedik) Derneği Genel Başkanı Abdullah BALTACI, Genel Başkan Yardımcısı Osman Nuri KUNDAKÇI, Akdeniz Bölge Koordinatörü Eyüp DURAN, Hatay İl Yönetim Kurulu üyeleri ve Hatay İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr.Süleyman BALAKAN’IN da katılımları ile Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa HAMBOLAT’A ziyaret gerçekleştirdi.
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Başkanı Abdullah BALTACI , ATT DER’in Ülke genelinde ve Hatay’da acil sağlık hizmetleri alanında bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler ve ileride gerçekleştirmeyi planladıkları dernek faaliyetleri hakkında bilgiler vererek acil yardım gerektiren durumlarda, hastane öncesi yapılacak ilk müdahalenin hayati önemi ve bu müdahaleyi gerçekleştirecek olan Acil Tıp Teknisyeni , Paramedik ve Paramedik öğrencilerinin mesleki beceri ve eğitimlerine düzenledikleri eğitim faaliyetleri ile katkı sundukları ifade etti.
ATT DER Genel Başkanı Abdullah BALTACI, Dernek olarak yürüttükleri sosyal sorumluluk projeleri ile halka ilk yardım bilinci, Kızılay kan verme etkinlikleri, Yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı ve çocuklar üşümesin projesi gibi soysal sorumluluk faaliyetleri ile ATT DER’in bir meslek derneği olduğu kadar halkımız için duyarlı bir sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getirdi.
Hatay İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa HAMBOLAT, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken; sınır ili olmamız ve bu nedenle yoğun tempo ile çalışan 112 acil personelinin canla başla hizmet ettiğine vurgu yaparak 112 personelinin özverisinden memnuniyetini dile getirdi. İdare olarak çalışanların sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapmaya hazırız dedi. Hatay İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa HAMBOLAT, “Hatay’da Acil Sağlık Hizmetlerinin gelişimi için güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz ve ATT DER’e yapacağı faaliyetlerde kapımız her zaman açık olacaktır” ifadelerini kullanan Dr. Mustafa HAMBOLAT , “Hatay İl Sağlık Müdürlüğü olarak gerçekleştirilecek proje faaliyetleri destekliyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.