Avrupa’dan Gelen Gazeteciler HGC’yi Ziyaret Etti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 05:34

Avrupa’dan Gelen Gazeteciler HGC’yi Ziyaret Etti

Avrupa’dan Gelen Gazeteciler HGC’yi Ziyaret Etti
Son Güncelleme :

18 Ekim 2019 - 8:45

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

AB-Türkiye Medya Köprüleri Projesi kapsamında, Gazeteciler Cemiyeti ve Avrupa Gazeteciler Cemiyeti ortaklığında Türk ve Avrupalı gazetecilerin birbirlerine yönelik önyargılarını ortadan kaldırmak ve sürdürülebilir ilişkiler yaratmak amacıyla 1 Nisan 2019 tarihinde başlayan proje kapsamın’da gazeteciler cemiyeti başkan vekili Savaş Kıratlı başkanlığında yaklaşık 20 kişilik bir heyet Hatay’a gelerek Hatay gazeteciler cemiyetini ziyaret etti.
Burada Hataylı gazetecilerle bir araya gelen heyeti HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri ve cemiyete üye gazeteciler karşıladı. Proje kapsamında, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden bir kısmı genç ve bir kısmı tecrübeli gazetecilerden oluşan aralarında Türkiye ile ilgili haberlerde yapan daha çok diplomasi alanında çalışan 15 gazeteci (Avrupa’dan proje ortağımızın temsilcileri olan tecrübeli gazeteciler dahil) ve Ankara Gazeteciler Cemiyeti’nden 5 temsilci (proje ekibi dahil) den oluşan gazetecilerle Türk ve Avrupa’da Gazetecilerin sorunları ve meslek etiği üzerine yapılan söyleşi sonunda soru ve cevap kısımlarında Avrupalı gazetecilerin sorularına cevap veren HGC başkanı Ahmet Yetişen, mültecilerle ilgili sorulan bir soruya verdiği cevap ile Avrupalı meslektaşlarına adeta Türk olmanın ayrıcalığını gösterdi.
Mültecileri Anlamak İçin Türk Olmak Gerekir.
Mülteciler ile ilgili sorulan bir soru üzerine soruya cevap veren başkan Yetişen, Mültecileri anlamak için Türk olmak gerekir diyerek Suriye vatandaşları ile ilgili son derece yararlı bilgiler vererek Avrupalı gazetecilerin ön yargılarını kırdı. Son derece samimi bir sohbet ortamında geçen toplantı sonunda hatıra fotoğrafları çekildi. Burada cemiyet üyelerinden Mithat Kalaycıoğlu nun tanıtım sunumu ardından özellikle Cemiyet binasına hayran kalan gazeteciler bol bol fotoğraf çekildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.