AVUKAT KARAÇADIR; “BU HİZMET YOLUNDA BENDE VARIM” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 06:14

AVUKAT KARAÇADIR; “BU HİZMET YOLUNDA BENDE VARIM”

AVUKAT KARAÇADIR; “BU HİZMET YOLUNDA BENDE VARIM”
Son Güncelleme :

19 Şubat 2015 - 20:06

Bu Haber 65 kez okunmuştur.
reklam

Serbest Avukatlık mesleğini icra ederken, AK Parti’de siyaset yapan Av. Birlik KARAÇADIR, yazılı açıklama yaparak aday adaylığını açıkladı.
Karaçadır, “Serbest meslek hayatımdaki başarılarımı, siyaset arenasına taşımak için, 18 Şubat 2015 tarihinde Ankara’da Genel Merkezimizde Haziran 2015 Genel Seçimleri için aday adaylık başvurumuzu yaparak başlamış bulunmaktayım” dedi.
Adaletli ve kalkınmaya önem veren bir ruhla sizlere hizmet etmeyi hedefliyorum diyen Karaçadır, şu ifadelere yer verdi; “ Bundan sonra Hatay halkı konuşacak, Birlikte düşünelim, birlikte konuşalım, Birlikte başaralım sloganımız olsun hepimize.” Vermekle dağlar tükenmez ” demiş atalarımız. Vaat vekilliği değil icraat vekilliği… Şahsa sülaleye değil halka hakka hizmet temel felsefem olacak.”
Avukatlık mesleğimden dolayı “İnsanlarımızın yaşamlarındaki eksiklikleri de çok iyi şekilde tahlil ettim. İnsanlarımızın ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu gerek köylerimizde gerekse ilçe merkezinde ulaşımdan sağlığa, turizmden, tarıma, ticaretten, istihdama sosyal ve kültürel yaşama kadar iktidardan neler beklediğini tespit ettim. Bu eksikliklerimizin giderilmesine yönelik de Gerçekçi, hayata geçirilebilecek hizmetlerim olacak.”
” Derdinizi dert edindik, dolayısıyla sizlere güzel hizmetleri yansıtabilmek gibi bir sorumluluğum olduğuna inandım.
Bütün Türkiye AK Parti’nin zengin hizmet menüsünden yararlanırken maalesef Hatay’ımız bu menüden yeteri kadar faydalanamamaktadır.
“Yöneticilik anlayışımdan siyasetçi anlayışıma geçerken; söylediğini hayata geçiren, sözünde duran, sözü dinlenen, somut projeler üreten, ne söylediğini bilen, dün olduğu gibi bugün de yarın da ve her zaman halkın arasında olan vaat ve yalan sözlerle işi olmayan Hak’tan yana bir anlayışla bu yola sizlerin hayır duaları ile ilçeme ve Hatay’ımıza hizmet edeceğime hiç kimsenin kuşkusu olmasın.” diye konuştu.
Birlik Karaçadır kimdir?
1986 yılında Hatay ilinin Reyhanlı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Reyhanlı da tamamladı. 2009 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Hemen ardından askerlik görevini Kocaeli Köseköy Askeri Savcılığı’nda tamamladı ve tekrar memleketi Reyhanlı’ya döndü. Birlik Karaçadır avukatlık mesleğini de Reyhanlı da yapmaya karar verdi ve kendisine ait Karaçadır Hukuk Bürosunu açtı. Aynı zaman da gençlik yıllarından beri devam etmekte olan çiftçilik ve ticaret hayatını da sürdürmektedir. 2009 yılında evlenen Birlik Karaçadır evli ve bir çocuk sahibidir.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.