BAHÇELİ “KİM HATAY’A EL UZATIYORSA O ELİ KÖKÜNDEN KESERİZ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 19:24

BAHÇELİ “KİM HATAY’A EL UZATIYORSA O ELİ KÖKÜNDEN KESERİZ

BAHÇELİ “KİM HATAY’A EL UZATIYORSA O ELİ  KÖKÜNDEN KESERİZ
Son Güncelleme :

05 Mart 2020 - 18:21

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Hatay konusuna değindi.
Rusya’nın bir haber sitesinde “Çalınan Şehir: Hatay” başlıklı verilen habere tepki gösteren Bahçeli, şöyle konuştu: “İdlib Hatay’ın dibindedir. Hatta tarihsel olarak mündemiçtir. İdlib’den geri çekilirsek eninde sonunda Hatay’dan olmamız kaçınılmazdır. Böyle olursa Suriye’deki kaosun Anadolu’ya ithali de mukadderdir. Evimizin önü yanarken omuz silkersek milli onurumuzdan ve milli ömrümüzden mahrum kalırız.
Bu utanmazlıktır, mütecaviz bir Moskov oyunudur. Hatay Türk milletinin ve Türkiye’nin kardeşlik köprüsü, ayrılamaz, koparılamaz, vazgeçilemez zümrüt örtüsüdür. Kim Hatay’a göz dikiyorsa o gözü oyarız, kim el uzatıyorsa o eli kökünden keseriz. Hatay’ı tartışmaya açmak, Hatay üzerinde kuşkular uyandırmak cinayettir, hıyanettir, rezalettir ve emel sahipleri karşılarında Türk milletinin tamamını bulacaklardır.”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.