Bahçeşehir Üniversitesi, Hatay’da Ortadoğu Barış Üniversitesi Açacak « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 04:45

Bahçeşehir Üniversitesi, Hatay’da Ortadoğu Barış Üniversitesi Açacak

Bahçeşehir Üniversitesi, Hatay’da Ortadoğu Barış Üniversitesi Açacak
Son Güncelleme :

05 Mart 2015 - 11:08

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Halkla İlişkiler Sorumlusu Filiz Dağ, Hatay’a Ortadoğu Barış Üniversitesi kurulacağını açıkladı. Dağ, “Bu proje öncelikli olarak Suriyeliler’e yönelik olacak. Asıl amaç ise Ortadoğu’ya barış getirmesini sağlamaktır” dedi.
Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’in açıkladığı Ortadoğu Barış Üniversitesi projesi kapsamında çalışma yapmak üzere üniversite yetkilileri Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne geldi. Emir Otel’de Suriyeli akademisyenler ve öğrencilerle biraraya gelen üniversite yetkilileri, onlardan kurulması planlanan üniversiteyle ilgili düşünce ve önerilerini aldı.
Toplantı sonunda bir açıklama yapan Filiz Dağ, “Ortadoğu Barış Üniversitesi adıyla Hatay’da açılacak. Bu proje öncelikli olarak Suriyelilere yönelik olacak. Asıl amaç ise Ortadoğu’ya barış getirmesini sağlamaktır” dedi.
Dağ, üniversitenin Suriyelilerin yanı sıra tüm Ortadoğu ülkelerini de kapsayacağını ve bu kapsamda Ortadoğu Barış Üniversitesi’nde Irak, İran ve diğer Ortadoğu’dan gelecek olanlara da eğitim verileceğini belirterek şunları söyledi:
“İlk çalışma başladı. Başkanımız Enver Yücel bu konuyu uluslararası camiada dile getirdi. Olumlu yönde gelişmeler var. Birleşmiş Milletler ve UNESCO’da destek verecek. Burada yapılan toplantıda, Suriyeli öğrencilerin taleplerini aldık. Akademisyenleri dinledik. Aldığımız doneleri İstanbul’da üniversitede paylaşıp hayata geçirmek için neler yapabileceğimizi ele alacağız. Üniversite’nin açılmasının çok iyi olacağını düşünüyoruz. Hedefimiz barışı sağlamaktır.”
Türkiye Suriye Dostluk Grubu Başkanı Hüseyin Yumuşak, Suriyeliler’in iç savaş nedeniyle yarım bırakmak zorunda kaldıkları eğitimlerine devam edebilmelerini sağlamak amacıyla Enver Yücel’in başlattığı projenin önemli bir adım olduğunu söyledi.
IMG_5879IMG_5885IMG_5887IMG_5891

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.