Bakan Koca’dan ‘virüs taraması yapıyoruz’ diyenlere karşı uyarı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Temmuz 2021 - 20:32

Bakan Koca’dan ‘virüs taraması yapıyoruz’ diyenlere karşı uyarı

Bakan Koca’dan ‘virüs taraması yapıyoruz’ diyenlere karşı uyarı
Son Güncelleme :

14 Mart 2020 - 22:47

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığın koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yaptığını söyleyerek, “Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor. Telefon gelmemişse, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın” dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs taraması kapsamında kötü niyetli kişilere karşı tedbirli olunması gerektiğini açıkladı.
Bakanlığın koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yaptığına dikkat çeken Koca, “Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size telefon gelmemişse test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. Kötü niyetlilere karşı da tedbirli olalım” dedi.

“Kolluk birimlerine haber verin”
Emniyet Genel Müdürlüğü de aynı konuda yaptığı açıklamada, dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.
“Koronavirüs risk taraması, ALO 184’ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetlerinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112, 155 ve 156’ya haber vermesini bekliyoruz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.