Bakan Soylu Bölge Valileri ile Güvenlik Toplantısı Düzenledi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 11:16

Bakan Soylu Bölge Valileri ile Güvenlik Toplantısı Düzenledi

Bakan Soylu Bölge Valileri ile Güvenlik Toplantısı Düzenledi
Son Güncelleme :

19 Eylül 2017 - 8:52

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu başkanlığında ilimiz Dörtyol ilçesi Jandarma Özel Harekât Taburu’nda Amanos Zirvesi düzenlendi.
Güvenlik hizmetlerinin ele alınacağı Amanos Zirvesi için ilimize teşrif eden Bakan Soylu, helikopterle Amanos Dağları’nda incelemelerde bulundu.
Daha sonra Kara Hasanpaşa Kışlası’na iniş yapan Bakan Soylu, Vali Ata ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından kışlada teçhizatlarıyla hazır bekleyen askerlerle bir süre sohbet eden Bakan Soylu, silahları inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.
Bakan Soylu, şeref defterini imzaladıktan sonra ise beraberindekiler ile birlikte toplantının yapılacağı alana geçti. Basına kapalı olarak yapılan toplantı sonrasında Bakan Soylu basına bazı açıklamalarda bulundu.
Bugün Amanoslar’ın güvenliği için Hatay, Adana, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye valileri, jandarma komutanları, emniyet müdürleri ve bölge komutanları ile birlikte bir değerlendirme yaptıklarını ifade eden Bakan Soylu, ‘’Tedbirlerimiz hangi aşamadadır, bundan sonra hangi adımları atabiliriz, ihtiyaçlarımız nelerdir bu konular üzerinde hep birlikte bir değerlendirme ortaya koyduk. Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş genel bir sunum yaptı. Biz de bu sunum üzerinden değerlendirmelerimizi ve birtakım kararlarımızı ortaya koyduk. Özellikle bir şeyi ifade etmek isterim. Maalesef Türkiye’de terörü muhafaza etmek isteyen unsurların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Terör örgütlerini muhafaza etmek ülkemizin birlik ve beraberliğini zedeler. Bu tür yaklaşımlar bizi terörle mücadelede bir değerlendirmeyi ortaya koyma konusunda zorunlu bırakmıştır.’’ dedi.
Türkiye’nin terörle mücadelede çok uzun yıllardan beri birçok tecrübeye sahip olduğunu dile getiren Bakan Soylu, ‘’Ülkemiz bu konuda birçok ülkeden daha fazla tecrübeye sahiptir. Son dönemde yeni kavramlar duyuyoruz. Teröriste karşı orantılılık, silahlı terörist-silahsız terörist denilen kavramlar gündemde. Bu tüm kavramlar ve yeni yaklaşımlar terörle mücadele eden güvenlik kuvvetlerimize yönelik haksız ve orantısız bir yaklaşımdır. Doğru bir yaklaşım değildir. Bizim terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Bunu açık bir şekilde ifade etmek istiyorum.’’ dedi.
Amonos’un ülkemiz için önemli olduğunu ifade eden Bakan Soylu, ‘’Özellikle Afrin-Amanos üzerinden Türkiye’nin çeşitli yerlerine sızmalar söz konusudur. Biz bunun farkındayız. Buradaki kabiliyetlerimizi daha iyi bir noktaya getireceğimizi, özellikle Amanoslar’ın bitki örtüsünden istifade ederek burada kendisine yerleşiklik elde etmeye çalışan teröristlere de gerekli cevabı vereceğimizi herkesin bilmesini isterim. Amanoslar’ı bu beladan kurtaracağız ve vatandaşlarımızın rahat bir şekilde hayatlarını idame ettirmelerini sağlayacak bütün tedbirleri en üst seviyede alacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak vatandaşlarımızın huzur içerisinde yarınlara umutla bakabilir şekilde hayatını devam etmesini temin edecek bir anlayışı ortaya koyacağız.’’ şeklinde konuştu.
15 Eylül 2017 Cuma günü saat 09.30’da düzenlenen toplantıya Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Hatay Valisi Erdal Ata, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, Osmaniye Valisi Ö. Faruk Coşkun, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tuğgeneral Aykut Tanrıverdi, Sahil Güvenlik Komutan Vekili Albay Ahmet Kendir, Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ile ilgili illerin jandarma komutanları ve emniyet müdürleri de katıldı.
06
10

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.