BAKKALLARA VE KÜÇÜK ESNAFA MÜJDE « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 04:28

BAKKALLARA VE KÜÇÜK ESNAFA MÜJDE

BAKKALLARA VE KÜÇÜK ESNAFA MÜJDE
Son Güncelleme :

06 Ekim 2020 - 9:34

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

A101, Bim ve Şok marketler kapanıyor mu? Bir çok ilde bir çok bölgede faliyet gösteren A101, Bim ve Şok Marketler Küçük esnafa verdiği zararlar nedeniyle kapatılacakmı. Milyonlarca vatandaşın kullandığı marketler zinciri artık açılmayacak. Neredeyse her mahalle her sokakta var olan A101, Bim ve Şok marketler daha fazla küçük esnafa zarar verilmemesi için kapatılacak. Yeni A101, Bim ve Şok market açmak neredeyse imkansız olacak haberlerine Cumhurbaşkanlığı açıklama yaptı.
Ticaret Bakanlığı Kararını Verdi
Her gün büyüyen ve Türkiye genelinde 25 bine yaklaşan Bim, A101 ve Şok marketlerine devlet kısıtlaması. Ticaret Bakanlığı A101, Bim ve Şok marketleri için kararını verdi. Esnafı ve Bakkalı korumak için adımlar atan Ticaret Bakanlığı “tedarik ve dağıtım kooperatifi” modelini entegre edeceğini duyurdu. Bim, A101 ve Şok marketi açmak artık neredeyse imkansız hale gelecek. Sadece nüfüsu çok yüksek yerleşim alanlarında açılabilecek. Küçük yerleşim yerlerine artık A101, Şok ve Bim marketleri açılamayacak.
Bakkallara ve Küçük esnafa müjde!
Ticaret Bakanlığının hayata geçirmeyi düşündüğü yeni kararla birlikte bakkallara ve esnaflara büyük kolaylıklar da geliyor. Toptancı halleri ve uygun satış alanları Devlet tarafından tahsil edilecek. Vergi ödemeleri çok cuzzi tutularak, herkesin ödemesi sağlanacak. Kadın girişimcilere Bakkal ve market konusunda destek sağlanacak. Böylelikle Bakkal ve marketlerde piyasayla rekabet edebilecek. Fiş isteyene fiş verilecek, ürünü iade etmek isteyene iade edilecek, 1 liralık ürüne 3 lira fiyat belirtilmeyecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.