BAŞKAN ÇİNÇİN BORÇLARIN ERTELENMESİNİ İSTEDİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 17:36

BAŞKAN ÇİNÇİN BORÇLARIN ERTELENMESİNİ İSTEDİ

BAŞKAN ÇİNÇİN BORÇLARIN ERTELENMESİNİ İSTEDİ
Son Güncelleme :

07 Ağustos 2023 - 14:18

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, depremin ardından 6 ay süreyle ertelenen kredi kartı borçlarının Ağustos ayı itibarıyla tek seferde ekstrelere yansıtılacak olmasını eleştirdi.
Bu durumu bankaların depremzedeler destekten ziyade köstek olmak anlamına geldiğini ifade Çinçin, vergi ve banka borlarının ertelenmesi ve taksitlendirilmesi gibi seçeneklerin sunulmasını talep etti.
ERTELEME, TAKSİTLENDİRME GİBİ SEÇENEKLER SUNULMASI ŞART
ATSO Başkanı Çinçin, konuyla ilgili açıklamasında, “Deprem bölgesinde zor şartlarda mücadele eden insanlarımıza ekonomik olarak da gereken destekler verilmiyor. 6 Ağustos’a kadar ertelenen banka kredi kartı borçları Ağustos ayında ekstrelere tek seferde yansıtılıyor. Bu durum depremzedeler destek değil köstek olmaktır. Depremzedelere, evini işini yakınları kaybeden insanlara ‘mış’ gibi yapmadan, ekonomik olarak tekrar “erteleme, taksitlendirme” gibi seçenekler sunulması şart. Vergi ve banka borçlarının acilen tekrar revize edilmesi, erteleme ve taksitlendirme gibi seçeneklerin sunulması zorunludur” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.