BAŞKAN ÇÜTER; ÇANAKKALE ZAFERİ TARİHİMİZE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞ BİR DESTANDIR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 14:22

BAŞKAN ÇÜTER; ÇANAKKALE ZAFERİ TARİHİMİZE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞ BİR DESTANDIR

BAŞKAN ÇÜTER;  ÇANAKKALE ZAFERİ  TARİHİMİZE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞ BİR DESTANDIR
Son Güncelleme :

18 Mart 2019 - 18:49

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mimar Mehmet ÇÜTER Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümü münasebetiyle anma mesajı yayımladı.
Başkan Çüter mesajında; “Bugün, tarihe adını altın harflerle yazdıran Kahraman Ordumuzun en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferinin 104. Yılına ulaşmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, Türk ve dünya tarihine damga vurmuş eşine az rastlanır büyük bir kahramanlık destanıdır. Milletimizin azim ve kararlılıkla, birlik ve beraberlik içerisinde neleri başarabileceğinin en güzel örneğidir.
Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehit ve gazilerimiz, Ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir.
Mehmet Akif Ersoy dizelerinde değindiği gibi “Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker! Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.’’ Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlık, ölçülemeyecek kadar kıymetli ve değerlidir. O “Kınalı kuzular” Çanakkale Zaferini tarihimize altın harflerle yazmışlardır.
Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, özgürlüğümüzü, vatan sevgimizi, birlik ve bütünlüğümüzü, Kahraman askerlerimize borçluyuz. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; Milleti için canlarını seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.