Başkan ÇÜTER’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:39

Başkan ÇÜTER’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan ÇÜTER’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

29 Ekim 2018 - 15:30

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mimar Mehmet Çüter, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çüter, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizin aydınlık geleceğinin temelini oluşturan, Cumhuriyet Milli Hâkimiyettir ilkesiyle yola çıktığımız, Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı Kurtuluş ve İstiklal ateşiyle başlayıp, Cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmış Türkiye Cumhuriyetinin 95. yılına büyük bir gururla ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız.
Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak; çağdaş dünya devletleri içinde saygın yeri ile her alanda büyük bir değişim ve atılımın somut ifadesidir. Unutmamalıyız ki biz, en zor zamanlarında bile dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini göstererek bugünlere gelmiş büyük bir milletiz. Bu güven ve istikrar ortamını korumaya devam edeceğiz.
Milletçe barış ve kardeşliğin sesini daha da yükselttiğimiz bugünlerde her günkünden daha çok üretmek, kazanmak ve paylaşmayı hedeflemekteyiz. Muasır medeniyet seviyesi’ne ulaşmayı ilke edindiğimiz, çağdaş, demokratik, laik bir dünya devleti olarak bize bu gururu yaşatan Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarını, aziz şehitleri ve gazileri minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümünde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.